Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 3 – 1 MULKS ŁASK

W sobotę 19 sierpnia na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola rozegrała mecz II kolejki Sieradzkiej Klasy Okręgowej z zespołem MULKS Łask. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Pogoni 3:1.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – MULKS ŁASK    3:1  (1:0)

1:0 – Rafał Mordon (1′)
2:0 – Adrian Rosiak (51′)
2:1 – Dominik Gromada (69′ rzut karny)
3:1 – Rafał Mordon (90’+ 1)

SKŁADY DRUŻYN

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA:
Krzysztof Chruściel – Rafał Porada, Damian Szwaj, Marcin Olejniczak, Grzegorz Królewiak – Rafał Kurzynoga, Mateusz Maraszek, Patryk Kaczmarek (21′ Mateusz Suchański 88′ Paweł Nowakowski), Adrian Rosiak (62′ Kamil Endler) – Grzegorz Kaleta (79′ Kamil Krawczyk), Rafał Mordon (90′ +1 Mateusz Dudek)
Trener drużyny: Marcin Olejniczak
Kierownik drużyny: Piotr Kaleta

MULKS ŁASK:
Krystian Klewin – Dominik Brajtenbach (Krzysztof Kanios), Dominik Janeczek (Jakub Sęczkowski), Błażej Waga, Gracjan Michalski (Marcin Kwiatek) – Dawid Różycki (Damian Klocek), Mateusz Stępień, Wiktor Marciniak (Mateusz Pabisiak), Tomasz Marecki – Dominik Gromada, Łukasz Gamoń (Paweł Nowak)
Trener drużyny: Paweł Nowak
Kierownik drużyny: Krzysztof Nagrodzki

SĘDZIOWIE MECZU:
Sędzia główny Paweł Szandała   Asystenci Robert Majchrowicz – Wiktor Miś

CZERWONA KARTKA:
Błażej Waga (MULKS Łask 45′ +1 konsekwencja 2 żółtych kartek)

ŻÓŁTE KARTKI:
Rafał Porada, Grzegorz Kaleta, Krzysztof Chruściel, Mateusz Maraszek (Pogoń)
Błażej Waga – 2, Dominik Brajtenbach, Dominik Gromada (MULKS Łask)

RELACJA Z MECZU:

Bardzo udanie rozpoczął się mecz dla drużyny Pogoni, bo już w pierwszej akcji meczu bramkę dla gospodarzy strzelił Rafał Mordon uderzając piłkę w krótki róg bramki gości zaskakując bramkarza gości Krystiana Klewina. Kolejną dobrą sytuację gospodarze stworzyli w 8 minucie meczu po rzucie rożnym wykonywanym przez Adriana Rosiaka po którego dośrodkowaniu groźnie głową uderzał Patryk Kaczmarek. Zespół gości grał odważnie i próbował zaskoczyć defensywę Pogoni. W 13 minucie padła nawet bramka dla gości, ale sędzia główny meczu Pan Paweł Szandała nie uznał bramki ponieważ jeden z zawodników był na pozycji spalonej. Chwilę później mocno z 17 metrów nad poprzeczką uderzał Grzegorz Kaleta. Ten sam zawodnik miał jeszcze jedną dobrą sytuację na strzelenie bramki w 37 minucie po podaniu Rafała Mordona, jednak piłka po jego strzale z siedmiu metrów poszybowała nad poprzeczką bramki gości. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik z Łasku Błażej Waga.
Druga odsłona meczu ponownie dobrze zaczęła się dla gospodarzy, bo już w 51 minucie po dokładnym podaniu Grzegorza Kalety w sytuacji sam na sam z Krystianem Klewinem znalazł się wychowanek Pogoni osiemnastoletni Adrian Rosiak i z zimną krwią zdobył drugą bramkę dla zduńskowolan.
Od tego momentu ambitnie grający w osłabieniu goście przejęli inicjatywę w tym meczu i kilka razy zagrozili bramce gospodarzy. W 55 minucie bramkarz Pogoni Krzysztof Chruściel wygrał pojedynek w sytuacji sam na sam z Dominikiem Janeczkiem. W 68 minucie golkiper Pogoni sfaulował w polu karnym Tomasza Mareckiego i sędzia meczu podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł Dominik Gromada i pewnym strzałem zdobył kontaktową bramkę dla swojego zespołu. Do końca meczu goście walczyli o zdobycie wyrównującej bramki, ale w bardzo dobrze w bramce Pogoni bronił Krzysztof Chruściel. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Rafał Mordon strzałem z bliskiej odległości po podaniu Kamila Krawczyka. Po dwóch kolejkach zespół Pogoni odniósł dwa zwycięstwa i zajmuję 3 miejsce w tabeli.

Następny mecz ligowy zespół Pogoni rozegra w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 12:00 na wyjeździe z drużyną Słowiana Dworszowice.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń Zduńska Wola)

Inne artykuły

Bezpieczniej nad Kępiną

Przy ciekach wodnych i przy przepustach nad Kępiną pojawiły się nowe barierki. To urządzenia ustawione przez miasto, które mają poprawić bezpieczeństwo nad wodą.

Drzewa przy Grunwaldzkiej po pielęgnacji

Przy ulicy Grunwaldzkiej w Zduńskiej Woli Karsznicach drzewa przeszły zabiegi pielęgnacyjne. Lipy tworzące aleję wzdłuż ulicy zostały przycięte w ramach zadania finansowanego z zielonego budżetu Zduńskiej Woli.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zduńskiej Woli. We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Szkole Podstawowej nr 6.