»

Pogoń pokonała Kolejarza

W niedzielę 12 marca na sztucznym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała kolejny mecz kontrolny przed zbliżającą się rundą wiosenną  z drużyną Kolejarza Łódź (zespół występujący w 2 lidze mazowieckiej). Gospodynie pewnie zwyciężyły wyżej notowanego przeciwnika 5:1.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – KOLEJARZ ŁÓDŹ 5:1 (4:0)

Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska (70′ Joanna Świniarska) – Julia Szymczak, Ewelina Niciak, Zuzanna Naumowicz – Maria Bilska, Julita Augustyniak (41′ Anita Kłos), Paulina Koryń (41′ Martyna Kowalska), Klaudia Łoboda (41′ Natalia Gierczak), Patrycja Okoń – Martyna Szymczak, Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak
Kolejarz Łódź
Magdalena Samiec – Edyta Michalak, Paulina Marcińska, Klaudia Bąbel, Sylwia Marcińska – Ewelina Szwedzka, Karolina Pabin, Patrycja Piekarska, Katarzyna Borowiec – Julita Torzewska, Klaudia Fester
Na zmiany wchodziły: Izabela Jakomulska, Patrycja Rosiak, Marta Świstacz
Trener drużyny: Bartłomiej Przybyłowski
Kierownik drużyny: Zbigniew Jeziorski

Początek meczu w wykonaniu drużyny Pogoni był bardzo dobry. Już w 2 minucie po podaniu z prawej strony pola karnego od Martyny Szymczak w dobrej sytuacji pod bramką gości znalazła się Justyna Kubik i pewnym strzałem otworzyła wynik meczu. Trzy minuty później drugą bramkę dla gospodyń strzeliła Martyna Szymczak wykorzystując sytuację sam na sam z Magdaleną Samiec. Zespół Pogoni w dalszym ciągu przeważał w tym meczu i w 17 minucie po akcji Justyny Kubik i Martyny Szymczak, ta druga zdobyła swoją drugą bramkę w tym spotkaniu wykorzystując dokładne podanie Justyny Kubik. Obie napastniczki gospodarzy dalej się uzupełniały w grze ofensywnej i jeszcze przed przerwą podanie Martyny Szymczak ponownie wykorzystała Justyna Kubik pokonując bramkarkę gości mocnym strzałem pod poprzeczkę. Na pochwały za pierwszą połowę meczu zasługuję cała drużyna Pogoni, która zarówno w ofensywie jak i defensywie przewyższała rywalki.
Druga odsłona meczu dobrze rozpoczęła się dla gospodyń, które w 43 minucie zdobyły piątą bramkę za sprawą Justyny Kubik. Zawodniczka Pogoni otrzymała dokładne podanie od Martyny Kowalskiej i mocnym strzałem z pola karnego po raz trzeci pokonała bramkarkę Kolejarza ustrzelając w ten sposób hattricka. Zespół gości odpowiedział w tym meczu strzeleniem honorowej bramki w 68 minucie za sprawą Marty Świstacz, która po dośrodkowaniu z prawej strony zamykając akcję z bliska pokonała Joannę Świniarską.

Następny mecz kontrolny drużyna kobiet Pogoni rozegra w niedzielę 19 marca o godzinie 16:00 na wyjeździe z zespołem Unii Opole (wiceliderem 3 ligi opolskiej).

tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak

Bezpieczniej nad Kępiną

Przy ciekach wodnych i przy przepustach nad Kępiną pojawiły się nowe barierki. To urządzenia ustawione przez miasto, które mają poprawić bezpieczeństwo nad wodą.

Drzewa przy Grunwaldzkiej po pielęgnacji

Przy ulicy Grunwaldzkiej w Zduńskiej Woli Karsznicach drzewa przeszły zabiegi pielęgnacyjne. Lipy tworzące aleję wzdłuż ulicy zostały przycięte w ramach zadania finansowanego z zielonego budżetu Zduńskiej Woli.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zduńskiej Woli. We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Szkole Podstawowej nr 6.