Podaruj, jeśli możesz

Rozgrzewający posiłek w restauracji, ciepła kawa w kawiarni czy słodkości z cukierni. Dla osób potrzebujących startuje akcja „Zawieszony posiłek”. To pomysł zgłoszony przez radnego Zduńskowolskiej Rady Seniorów.

Dobro to wynik dzielenia. W Zduńskiej Woli startuje „Zawieszony posiłek”. Inicjatywa zgłoszona przez zduńskowolskiego radnego polega na pozostawieniu kilku złotych na ciepły posiłek w restauracji, rozgrzewającej kawy bądź słodkości w cukierni. Pomóc może każdy wykupując i „zawieszając” opłacony wcześniej paragon.

– Wysokie ceny podstawowych produktów i rozpędzona inflacja powoduje, że ubożejemy w zastraszającym tempie. Kiedy zamawiamy w restauracji jedzenie dla siebie, możemy poprosić, aby do naszego rachunku doliczono koszt dodatkowego obiadu. Posiłek trafi do osoby, która po opłaceniu rachunków czy wykupieniu leków nie ma już pieniędzy na jedzenie – wyjaśnia Stanisław Czernik, wiceprzewodniczący Zduńskowolskiej Rady Seniorów.

– Bardzo dziękuję za zgłoszenie pomysłu. Nasi seniorzy są impulsem do zmian oraz tworzenia miejskich przestrzeni – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Miejsca, w których będzie można zawiesić posiłek, kawę bądź chleb oznaczone będą specjalnymi nalepkami. Na ustawionej tablicy będą wisiały opłacone wcześniej paragony .Osoba potrzebująca może go zdjąć i wymienić przy kasie. – Projekt dopiero startuje, lecz już pracujemy, aby kolejni partnerzy dołączyli do akcji. Zapraszam do współpracy lokalne restauracje, kawiarnie i piekarnie – zaznacza Konrad Pokora.

Gdzie „zawiesisz” paragon?

  • Bar „Jesz” ,ulica Łaska 79
  • Restauracja „Pod słońcem”, ulica Łaska 215
  • Kawiarnia Literacka, Plac Wolności 26
  • Cukiernia Witczak&Pokora, ulica Szkolna 14

 

Inne artykuły

Ekologiczne zioła od Portugalczyków

Z okazji pierwszego dnia wiosny Portugalczycy przygotowali zduńskowolanom biodegradowalne doniczki z nasionami ziół. To początek kolejnego pilotażu zagranicznego startupu w Zduńskiej Woli.

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 23 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26. Przebieg obrad można śledzić w Internecie.

Po pierwsze: segreguj!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji przypominamy, co zrobić, aby zwiekszyć szanse na ponowne wykorzystanie produktów i zmniejszyć produkcję odpadów.

Oszustwo na węgiel

Węglowi oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i chcą wyłudzić pieniądze. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Stoimy po jasnej stronie

Wkrótce cała ulica Jasna dołączy do mapy utwardzonych dróg w Zduńskiej Woli. Na jej rozbudowę urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Kręcimy dla Zduńskiej Woli

W czerwcu startuje rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zduńska Wola dołącza do piątej edycji konkursu.

Przejdź do treści