Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Po wernisażu „Twórcze lato? Co Ty na to? „

Inauguracja drugiej już wystawy prac plastycznych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli przy ul. Łaskiej 59, zatytułowana Twórcze lato? Co Ty na to? została bardzo ciepło przyjęta. Prezentowane prace zostały wykonane w ramach zajęć terapeutycznych, podczas których osoby z niepełnosprawnością mogą w sposób pozawerbalny przedstawić świat takim jak go postrzegają.

Celem tych zajęć jest kształcenie twórczej postawy oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczeństwa. Tematem wystawy jest świat widziany oczami autora. Wystawa ma na celu pokazanie jak wielki potencjał mają osoby z niepełnosprawnością. Ich przekaz niejednokrotnie zadziwia, pozwala pobudzić wyobraźnię, a dokładność w interpretacji przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania.  Autorami prezentowanych dzieł są: Andrzej Idziaszczyk, Sylwester Królikowski, Magdalena Dudkowska, Piotr Bilant, Agata Bączkowska, opiekunem grupy jest Halina Jonczyk. Wystawa będzie dostępna w godzinach pracy biblioteki do 30 września 2018 roku. Ich przekaz niejednokrotnie zadziwia, pozwala pobudzić wyobraźnię, a dokładność w interpretacji przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. 

Inne artykuły

„Lepsze jutro” dla zduńskowolan

„Lepsze jutro” to program jaki ma pomóc stanąć na nogi zduńskowolanom zagrożonym ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Ośrodek pomocy społecznej może wydać na to zadanie w ciągu roku ponad 1,3 mln zł z unijnej dotacji.

Rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych

Zaczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści mogą już rejestrować się na internetowym portalu, gdzie powinni złożyć swój wniosek o przyjęcie do pierwszej klasy nowej szkoły. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 potrwa do 21 maja.

„Zginąć, ale z honorem” prezentacja w bibliotece

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli przedstawiły swoja pracę przygotowaną na posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jego tematem przewodnim było „Zginąć, ale z honorem”, na przykładzie bohaterskich walk w getcie żydowskim.

Przejdź do treści