Po hamulcu na Głównej

Będzie bezpieczniej na ulicy Łąkowej. Miasto przebudowuje skrzyżowanie z Główną i Sokolą. – Może wreszcie samochody przestaną wjeżdżać w nasze posesje – komentują mieszkańcy.

Choć skrzyżowanie ulicy Głównej z Łąkową i Sokolą jest bardzo dobrze oznakowane i nic nie zasłania tam widoczności, to jadący od strony Kępiny nagminnie pomijają znak stop i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu. W efekcie dochodzi tu do wielu kolizji. Uczestniczące w nich samochody często kończą na posesjach okolicznych mieszkańców.

– Kierowcy, którzy jadą od ul. Orione w kierunku Łąkowej, Sokolej i Bocznej nagminnie przekraczają prędkość i wymuszają pierwszeństwo przejazdu. Dlatego zaproponowałem wyniesienie tarczy skrzyżowania – mówi radny Piotr Pacelt. Urząd Miasta przystąpił właśnie do realizacji tego pomysłu.

– Cała powierzchnia skrzyżowania zostanie podniesiona o dziesięć centymetrów nad poziom ulic. Wykonawca prac ułoży czerwoną kostkę na powierzchni ponad 480 metrów kwadratowych – wyjaśnia Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej. Będzie to drugie tego typu skrzyżowanie w Zduńskiej Woli. Pierwsze powstało na ul. Kilińskiego i Jana III Sobieskiego. – Widzimy zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Przed wjazdem na skrzyżowanie kierowcy muszą zwolnić, co pozwala im zorientować się w znakach i dobrze rozpoznać sytuację na drodze – mówi Edyta Michalak.

Dobrze pomysł ocenia pan Michał, który był uczestnikiem kolizji na rogu Głównej i Łąkowej. – Na długim odcinku ulicy Głównej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu. Bocznych uliczek jest tam dużo, zarówno od strony Kępiny, jak i PMOS-u. To usypia czujność kierowców, którzy nie zauważają, że przy Łąkowej następuje zmiana organizacji ruchu – zauważa. – Podniesione skrzyżowania wymusi wyhamowanie i da do myślenia – dodaje

Na modernizowanym skrzyżowaniu pojawią się nowe oznakowanie poziome i pionowe. Wykonawca zamontuje też elementy odblaskowe. Prace potrwają do końca października.

 

 

Inne artykuły

Przejdź do treści