Dzisiaj jest: środa 17 lipca 2019        Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

Dlaczego Europa Café?

Bo tak nazywała się przedwojenna kawiarnia, wokół której toczyło się towarzyskie życie Zduńskiej Woli. Niestety nie zachowało się żadne jej zdjęcie, są jednak świadkowie i zapisy, które potwierdzają, że działała pod nieistniejącym już adresem Rynek 3.

Wypełniona gwarem codziennych rozmów, wielkich dyskusji czy małych ploteczek kawiarnia, była otwartą, inspirującą przestrzenią wymiany poglądów, kreowania stylu i tożsamości miasta. Jej legendę postanowiono ożywić i stworzyć pod jej szyldem wydarzenia dla mieszkańców. Po to, by dobrze spędzili czas, ale też dowiedzieli się więcej o swoim mieście. W Zduńskiej Woli odbyły się już trzy edycje wydarzeń pod hasłem "Spotkajmy się w Europa Cafe". Pierwsze związane było ze 190. Urodzinami Miasta, drugie z jego przemysłowym, włókienniczym rodowodem, trzecie z wielką muzyką i artystami, którzy tu się urodzili. W tym roku miasto przygotowuje się do edycji czwartej, która wraz ze Świętem Miasta odbędzie się w październik.

2015 r. 2016 r. 2017 r.

Europa Cafe podkreśla wielokulturowe, wielonarodowościowe i wielowyznaniowe korzenie Zduńskiej Woli. Nawiązuje do otwartości, wagi dialogu, tolerancji i poszanowania drugiego człowieka.

Graficznym symbolem, swoistym logiem jest stylizowany wizerunek kobiety z kamienicą i rowerem - do niedawna symbolem zduńskowolan chętnie poruszających się tym środkiem komunikacji. W swoich modyfikacjach często uzupełnianym symbolem pociągu i oznaczanym tematycznie znakami nawiązującymi do kolejnych edycji.