Dzisiaj jest: piątek 30 października 2020        Imieniny: Zenobii, Edmunda, Przemysława

Zwracamy się do spółek Grupy PKP i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego z apelem o realizację inwestycji polegającej na budowie portu przeładunkowego w Zduńskiej Woli Karsznicach – czytamy w stanowisku Rady Miasta Zduńska Wola przyjętym na wniosek klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Dziś o godzinie 9.00 rozpocznie się XXVI sesja Rady Miasta Zduńska Wola. Ze względu na sytuację epidemiologiczną obrady będą prowadzone w trybie on-line, z transmisją na żywo.


Bez mszy i procesji na cmentarzach odbędzie się tegoroczne Święto Zmarłych. O ile rząd nie zaostrzy restrykcji sanitarnych, nekropolie w Zduńskiej Woli będą otwarte dla wiernych.


Sto nowych drzew upiększyło Zduńską Wolę. To efekt jesiennych prac ogrodniczych zrealizowanych przez Urząd Miasta. Najwięcej nasadzeń przybyło przy ul. prof. Tadeusza Kobusiewicza i w Parku Miejskim.


Trzech szóstoklasistów ze zduńskowolskiej Szkoły Podstawowej nr 5 dotarło do finału ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Finansów. Chłopcy zaplanowali, jak wydać 100 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego.


Uczniowie klas IV-VIII wszystkich zduńskowolskich szkół podstawowych przeszli dziś na zdalną naukę. Ustalone przez rząd nowe zasady pracy szkół będą obowiązywały co najmniej do 8 listopada br. – Jesteśmy do nich przygotowani – mówi Katarzyna Chwiałkowska, dyrektor miejskiej edukacji.


Powstanie miasta Zduńskiej Woli związane jest niewątpliwie z datą wydania przez księcia Namiestnika Królestwa Polskiego Józefa Zajączka aktu erekcyjnego z dnia 25 października 1825 roku 1.


Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne czy rabat na korzystanie z krytej pływalni – miasto pracuje nad szczegółami Zduńskowolskiej Karty Mieszkańca. Otrzymać będzie mógł ją każdy, kto płaci podatki w Zduńskiej Woli.


Niemal trzy tysiące nowych energooszczędnych świetlówek LED zastąpi sodowe lampy na zduńskowolskich latarniach. Wymiana przyniesie budżetowi miasta potężne oszczędności w opłatach za prąd.


Od mieszkańców zależy, czy w Zduńskiej Woli stanie maszt z flagą narodową. Miasto bierze udział w rządowym programie „Pod biało-czerwoną”. – Potrzeba 500 głosów poparcia zduńskowolan, aby rząd sfinansował budowę masztu – tłumaczy inicjator akcji radny Damian Kunert.