Logo Miasta Zduńska Wola

PKP rekrutuje

Port przeładunkowy w Zduńskiej Woli. PKP Cargo terminale rekrutuję do pracy. Jakie stanowiska oferuje?

Kolejowa spółka ogłosiła rekrutacje na stanowiska w nowym porcie multimodalnym, który buduje w Zduńskiej Woli. Oferty prace obejmują różnorodne stanowiska, takie jak Technik utrzymania ruchu, Spedytor, Operator, Ekspedytor oraz Kierownik terminala. To doskonała okazja dla osób, które zainteresowane są rozwijaniem swojej kariery w branży logistycznej. Oferty pracy dostępne są na stronie internetowej.

PKP Cargo Terminale to spółka, która powstała w wyniku połączenia Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica i Centrum Logistycznego Małaszewicze. Jej większościowym udziałowcem jest PKP Cargo. Firma zajmuje się obsługą portów multimodalnych.

Karsznice na Nowym Jedwabnym Szlaku

Na 22-hektarowej działce kolej buduje nowoczesny terminal przeładunkowy z halą naprawczą, torami, płytą terminala z parkingami i drogami. Inwestorem jest spółka PKP Cargo Terminale, która pozyskała na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach środków z funduszy europejskich. Karsznicki terminal będzie jednym z największych w Polsce multimodalnych centrów logistycznych oraz zapewni obsługę połączeń kontenerowych w relacji Chiny-Europa.

Zduńska Wola od samego początku wspiera kolej w realizacji inwestycji. PKP Cargo Terminale uzyskało pełną dokumentację projektową oraz raport z wykonywanych przez miasto badań. Inwestycje realizuje firma ZUE. Prace wystartowały w sierpniu ubiegłego roku. Jego budowa powinna zakończyć się w październiku 2023 roku.

 

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści