Logo Miasta Zduńska Wola

»

Pierwszy gwizdek coraz bliżej

Miasto wybuduje nowe boisko treningowe na Stadionie Miejskim przy ulicy Stefana Okrzei. Pomysł inwestycji do Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy.

Na działce przy ulicy Stefana Okrzei w Karsznicach miasto wybuduje w pełni profesjonalne boisko treningowe z trawiastą nawierzchnią. Za bramkami zamontowane zostaną specjalne siatki o wysokości 6 metrów, dzięki czemu podczas gry piłka nie wypadnie za boisko . Na obiekcie zainstalowane zostanie także energooszczędne oświetlenie. Pozwoli to trenować także w godzinach wieczornych.

– Aktywnie inwestujemy w infrastrukturę sportową. Nie do poznania zmieni się również boisko przy Szkole Podstawowej nr 12. Będzie ono komfortowe i nowoczesne. Elektrycy zainstalują na nim oświetlenie. Pozwoli to rozgrywać mecze piłki nożnej i siatkowej także wieczorem – opowiada Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Urząd wyłonił wykonawcę inwestycji. Nowe boisko w Karsznicach wybuduje firma Usługi Transportowo-Komunalne Beata Kamola z Czech k. Zduńskiej Woli. Zgodnie z warunkami umowy ma czas na wykonanie niezbędnych prac do połowy przyszłego roku.

Potrzebę budowy dodatkowego boiska do Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy. W głosowaniu pomysł zdobył ponad dwieście głosów i zajął szóste miejsce.

 

 

 

Inne artykuły

Dwa tygodnie na petycje mieszkańców

Mieszkańcy Zduńskiej Woli jeszcze przez dwa tygodnie mogą składać petycje przeciwko planom budowy spalarni odpadów. Do samorządu wpłynęły już trzy takie pisma. Miasto czeka na kolejne, by rozpatrzyć je wspólnie. Termin mija 14 grudnia.

Sukces Piotra Malika

Zduńskowolanin Piotr Malik uzyskał licencję trenerską UEFA A. Na co dzień trenuje drużynę U- 14 Widzewa Łódź

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Zduńska Wola na czele

UKS Akademia Zduńska Wola niepowstrzymana! Zduńskowolanki po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w lidze

Moto Mikołaje Dzieciom w Zduńskiej Woli

Grupa motocyklistów ze Zduńskiej Woli i okolic zorganizowała akcję Moto Mikołaje Dzieciom. Tradycyjnie motocykliści przygotowali upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach.

Rozmowy, które przenoszą góry

Inkubator Inicjatyw Społecznych przy ulicy Łaskiej 38 zaprasza na bezpłatne spotkania „Otwarty proces grupowy”. Prowadzi je psychoterapeutka Marta Balcerzak

Przejdź do treści