Pierwszy gwizdek coraz bliżej

Miasto wybuduje nowe boisko treningowe na Stadionie Miejskim przy ulicy Stefana Okrzei. Pomysł inwestycji do Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy.

Na działce przy ulicy Stefana Okrzei w Karsznicach miasto wybuduje w pełni profesjonalne boisko treningowe z trawiastą nawierzchnią. Za bramkami zamontowane zostaną specjalne siatki o wysokości 6 metrów, dzięki czemu podczas gry piłka nie wypadnie za boisko . Na obiekcie zainstalowane zostanie także energooszczędne oświetlenie. Pozwoli to trenować także w godzinach wieczornych.

– Aktywnie inwestujemy w infrastrukturę sportową. Nie do poznania zmieni się również boisko przy Szkole Podstawowej nr 12. Będzie ono komfortowe i nowoczesne. Elektrycy zainstalują na nim oświetlenie. Pozwoli to rozgrywać mecze piłki nożnej i siatkowej także wieczorem – opowiada Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Urząd wyłonił wykonawcę inwestycji. Nowe boisko w Karsznicach wybuduje firma Usługi Transportowo-Komunalne Beata Kamola z Czech k. Zduńskiej Woli. Zgodnie z warunkami umowy ma czas na wykonanie niezbędnych prac do połowy przyszłego roku.

Potrzebę budowy dodatkowego boiska do Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy. W głosowaniu pomysł zdobył ponad dwieście głosów i zajął szóste miejsce.

 

 

 

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści