Pierwszaki wracają do szkół

Po okresie nauczania zdalnego i zimowym odpoczynku dzieci z klas I–III wracają do nauki w szkole. Będą mogły wreszcie spotkać się na żywo ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami.

Ponad 1160 uczniów z klas I–III zduńskowolskich podstawówek powraca do nauki stacjonarnej. Zajęcia w szkołach prowadzone będą według aktualnych wytycznych ministerialnych. Obejmują one między innymi zasady zachowania bezpiecznych warunków sanitarnych. Możesz o nich przeczytać tutaj.

– Dzieci są już stęsknione szkoły, chyba jak nigdy dotąd. Nauczanie stacjonarne w czasie pandemii nie jest już dla nas nowością. Od początku września do końca października uczniowie spotykali się w klasach. Zalecenia ministra od tamtej pory właściwie się nie zmieniły. Nasze placówki są gotowe na rozpoczęcie tradycyjnych lekcji dla najmłodszych uczniów – informuje Katarzyna Chwiałkowska, dyrektor Biura Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zduńska Wola.

Do szkoły mogą przychodzić uczniowie bez objawów chorobowych typowych dla infekcji dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie. Dzieci muszą mieć osłonięte usta i nos, np. maseczką lub przyłbicą.

– Także rodzice i opiekunowie, którzy odprowadzają uczniów do szkoły, nie mogą mieć oznak infekcji. Co ważne, mogą wchodzić tylko do przedsionka szkoły, pojedynczo, zachowując dystans społeczny – zaznacza Katarzyna Chwiałkowska.

Każda szkoła przygotowała własne procedury, uzależnione od liczby uczniów i wielkości pomieszczeń, którymi dysponuje. Wszystkie placówki wyposażone są w płyny do dezynfekcji rąk. – Liczę, że rodzice zrozumieją, iż wprowadzony rygor służy bezpieczeństwu ich pociech, i będą z nami współpracowali – dodaje.

Rodzice i opiekunowie mogą znaleźć nowe plany lekcyjne w dzienniku elektronicznym oraz na stronie internetowej każdej szkoły. Zajęcia dla uczniów z klas IV–VIII będą prowadzone zdalnie, w dotychczasowej formule, za pośrednictwem platform internetowych.

Inne artykuły

Przejdź do treści