»

Pierwsza porażka Pogoni

Zespół Pogoni poniósł pierwszą porażkę w sezonie przegrywając z drużyną Jutrzenki 0:3. W niedzielę 29 kwietnia na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Marcin Olejniczak) rozegrała mecz XXII kolejki Sieradzkiej Klasy Okręgowej z zespołem Jutrzenki Warta.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – JUTRZENKA WARTA  0:3 (0:1)

0:1 – Maciej Dudek (41′)
0:2 – Maciej Dudek (75′)
0:3 – Robert Jarecki (90’+2 rzut karny)

SKŁAD DRUŻYNY:
Krzysztof Chruściel – Rafał Porada, Mateusz Dudek, Patryk Krymarys, Rafał Swędrowski – Kacper Kosmala (80′ Bartosz Lipiński), Dawid Kończak (64′ Artur Górzawski), Adam Konieczny (75′ Grzegorz Królewiak), Patryk Kaczmarek – Rafał Mordon (46′ Kamil Krawczyk), Grzegorz Kaleta

ŻÓŁTE KARTKI:
Adam Konieczny, Patryk Kaczmarek, Kacper Kosmala (Pogoń)
Artur Wolny, Marcin Kosecki (Jutrzenka)

RELACJA Z MECZU:
W pierwszej odsłonie meczu oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Nie było za wiele groźnych sytuacji podbramkowych. Gospodarze mogli zdobyć bramkę po strzale młodego Kacpra Kosmali z 15 metrów, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka bramki gości. Jednak na przerwę z przewagą jednej bramki schodzili goście, którzy w 41 minucie po dobrze rozegranym rzucie wolnym objęli prowadzenie za sprawą Macieja Dudka.
Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny w 75 minucie, a wynik ustalił strzałem z rzutu karnego w doliczonym czasie gry Robert Jarecki. Zespół Pogoni przy stanie 0:1 mógł zdobyć wyrównującą bramkę po strzale „nożycami” Patryka Krymarysa, ale piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)