Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

 ,,Performatywne Czytanie” w kawiarni Literackiej

Grupa teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli w środę, 3 kwietnia, organizuje ,,Performatywne Czytanie”. Spotkanie zaplanowano na godz. 18 w kawiarni "Literackiej" w Zduńskiej Woli.

Performatywne czytanie w kawiarni „Literackiej” proponuje Sekcja Teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Radosne wiersze wiosenne”. Gościnnie zaprezentuje się także Teatr Po Godzinach.

W środę, 3 kwietnia o godz. 18, artyści zapraszają do kawiarni „Literackiej” w Miejskim Domu Kultury Ratusz przy pl. Wolności w Zduńskiej Woli.

Wiersze polskich poetów w interpretować będą: Jadwiga Guć, Jadwiga Ziółkowska, Aleksandra Buchowicz, Anna Andrych, Halina Budna, Lech Lewi.

Czytać będą wiersze: Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry, Tadeusza Boya Żeleńskiego oraz Anny Andrych.

Opiekunem sekcji teatralnej UTW i Teatru Po Godzinach jest Edyta Kulda.

Inne artykuły

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Wieczór z Wawrzynem w Ratuszu

„Wieczór z Wawrzynem” to pierwsza odsłona obchodów 40-lecia pracy Andrzeja Wawrzyniaka: muzyka, autora tekstów oraz instruktora w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Koncert odbył się w czwartek, 11 kwietnia.

Komisje się napracowały, prezydent dziękuje

Obwodowe komisje wyborcze w Zduńskiej Woli przeliczyły łącznie karty wyborcze wrzucone do urn przez 15 tysięcy mieszkańców Zduńskiej Woli. A miejska komisja przyjęła ich protokoły w wyborach na prezydenta i do rady miasta. Za ciężką pracę należą im się podziękowania.

Przejdź do treści