Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Paweł Wakuła opowiadał i rysował

22 października 2018 roku w ramach projektu Różne oblicza literatury – książka niejedno ma imię gościem spotkania dla młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli był Paweł Wakuła. Autor książek dla dzieci, rysownik prasowy, ilustrator, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej na wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 1995 roku związany z tygodnikiem  Angora oraz Angorką - dodatkiem dla dzieci, dla których tworzy rysunki, collage, humoreski.

Podczas spotkania autor w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiadał o swojej twórczości i o bohaterach książek. Rozmowę wzbogacał rysunkami, które wprowadzały ogólny entuzjazm. Gość chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Wydarzenie zakończyło się rozdawaniem autografów, po które ustawiła się długa kolejka czytelników.

Różne oblicza literatury – książka niejedno ma imię to projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Zduńska Wola.

Inne artykuły

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zduńskiej Woli. We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Szkole Podstawowej nr 6.

Ostatnia sesja Rady Miasta Zduńska Wola w kadencji

Rada Miasta Zduńska Wola kadencji 2018 – 2024 spotka się na ostatniej sesji, jaką zwołano na czwartek, 25 kwietnia, na godz. 9. Posiedzenie odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury Ratusz, przy pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli.

Koncert wiosenny w Ratuszu

Koncert wiosenny w wykonaniu najmłodszych artystów, podopiecznych Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli publiczność oglądała we wtorek, 23 kwietnia. Taneczne i wokalne umiejętności zaprezentowali tancerze i wokaliści.

„Lepsze jutro” dla zduńskowolan

„Lepsze jutro” to program jaki ma pomóc stanąć na nogi zduńskowolanom zagrożonym ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Ośrodek pomocy społecznej może wydać na to zadanie w ciągu roku ponad 1,3 mln zł z unijnej dotacji.

Przejdź do treści