Otoczenie dworca w rękach mieszkańców

Będzie więcej miejsc postojowych wzdłuż pasażu Janusza Kusocińskiego? Urząd Miasta przygotował ankietę, w której pyta o to mieszkańców.

W specjalnie przygotowanej internetowej ankiecie urząd pyta mieszkańców o to, jak powinna być rozwiązana kwestia miejsc postojowych w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Miasto przy okazji przebudowy pasażu Janusza Kusocińskiego chce wybudować wzdłuż ulicy Jana Kilińskiego dodatkowe nowe miejsca postojowe, lecz ich wytyczenie wiążę się z wycinką drzew. Wypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż trzy minuty.

– Głos mieszkańców jest dla nas kluczowy. Możemy wybudować dodatkowe nowe  miejsca postojowe, które w tej części miasta są bardzo potrzebne. W ankiecie pytamy mieszkańców, o to, czy chcą nowe miejsca. Ich budowa zmusi nas do wycięcia kilkunastu głogów – wyjaśnia Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

 – W zamian proponujemy mieszkańcom nowe nasadzenia platanów klonolistnych, klonów pospolitych, głogów czy śliw wiśniowych już na samym pasażu. Łącznie będzie to niespełna pięćdziesiąt nowych drzew  –  wylicza Paweł Szewczyk.

Tymczasem zmienia się budynek dworca. Przechodzi on gruntowną przebudowę. Spod błękitnego tynku wykonawca wyodrębnił starą, piękna cegłę. Wymieniony został już stary dach. O ciepło pasażerów zadbają Miejskie Sieci Cieplne. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Prace drogowe trwają na Placu Żelaznym. Wymieniana jest nawierzchnia drogi, budowane są nowe miejsca postojowe oraz chodniki. Elektrycy zainstalują także nowe energooszczędne oświetlenie. Prace na dworcu i wokół niego potrwają do końca roku.

Wizualizacje nowych miejsc postojowych wzdłuż ulicy Jana Kilińskiego.

Pasaż imienia Janusza Kusocińskiego

Prace drogowe na Placu Żelaznym

Inne artykuły

Ekologiczne zioła od Portugalczyków

Z okazji pierwszego dnia wiosny Portugalczycy przygotowali zduńskowolanom biodegradowalne doniczki z nasionami ziół. To początek kolejnego pilotażu zagranicznego startupu w Zduńskiej Woli.

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 23 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26. Przebieg obrad można śledzić w Internecie.

Po pierwsze: segreguj!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji przypominamy, co zrobić, aby zwiekszyć szanse na ponowne wykorzystanie produktów i zmniejszyć produkcję odpadów.

Oszustwo na węgiel

Węglowi oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i chcą wyłudzić pieniądze. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Stoimy po jasnej stronie

Wkrótce cała ulica Jasna dołączy do mapy utwardzonych dróg w Zduńskiej Woli. Na jej rozbudowę urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Kręcimy dla Zduńskiej Woli

W czerwcu startuje rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zduńska Wola dołącza do piątej edycji konkursu.

Przejdź do treści