Szukaj

„Optymiści” w Ratuszu

"Optymiści – czyli nasi w Egipcie" to spektakl jaki mogli obejrzeć mieszkańcy Zduńskiej Woli w Miejskim Domu Kultury Ratusz. Na scenie pojawili się aktorzy, którzy w zimową niedzielę przenieśli publiczność do ciepłych krajów.

Spektakl w doskonałej obsadzie aktorskiej  obejrzała publiczność w Zduńskiej Woli w niedzielę, 12 stycznia. Przedstawienie „Optymiści, czyli nasi w Egipcie”  z udziałem Hanny Śleszyńskiej, Karoliny Gorczycy, Piotr Cyrwusa i Marcin Korcza opowiada o wyjeździe rodziny do kurortu. Scenariusz napisał wyreżyseriował Krzysztof Czeczot.

Historia dzieję się w Egipcie, w jednym z kurortów. Polacy za granicą czyli wypoczynek rodaków w formule all-inclusive. Ewa (w tej roli Karolina Gorczyca) zaprosiła swoich rodziców, Kasię i Janka (Hanna Śleszyńska i Piotr Cyrwus) na ekskluzywne wczasy z okazji 40-lecia ślubu rodziców. Ale okazuje się, że jest inaczej niż planowała: mama narzeka, tata mimo upałów chodzi w jeansach, jej mąż Adaś (Marcin Korcz) korzysta z darmowych drinków, a ona sama próbuje dotrwać do końca wyjazdu. Do tego prowadzona jest tabelka, w której wpisywane jest czy jest wyjedzone, wypite, wypływane, wytańczone, wybiegane. W końcu jest zapłacone.

Zdjęcia: Magdalena Janicka Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli

Inne artykuły

Targi Pracy. Dzień Kariery i Przedsiębiorczości

Pomoc w wyborze kariery oferowano podczas Targów Pracy zorganizowanych w Zduńskiej Woli z myślą o osobach wchodzących na rynek pracy, jak i tych które myślą o zmianie w swoim życiu. W Miejskim Domu Kultury Ratusz swoja ofertę prezentowali głównie zduńskowolscy pracodawcy.

Kompostowanie do kontroli

Mieszkańcy Zduńskiej Woli korzystający z ulgi w opłatach za odbiór śmieci za kompostowanie bioodpadów, mogą spodziewać się kontroli. Miasto będzie sprawdzać czy rzeczywiście wywiązują się z zadeklarowanego obowiązku.

Turniej Widzewskiego Klubu Biznesu

Osiem drużyn rywalizowało w Turnieju Widzewskiego Klubu Biznesu, jaki zorganizowano w niedzielę w Zduńskiej Woli. Miasto także wystawiło swoją reprezentację, którą poprowadził były piłkarz Widzewa Zduńskowolanin Adrian Budka.

To były VI Zduńskowolskie Dni Seniora

Po raz szósty w Zduńskiej Woli odbyły się Dni Seniora. Publiczność mogła bawić się podczas koncertów prezentujących twórczość najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców miasta.

Łódzkie dla osiedli. Karsznice i Nowe Miasto z dotacjami

Dwie zduńskowolskie wspólnoty lokalne będą mogły zorganizować wydarzenia dla mieszkańców dzięki dotacjom z budżetu województwa łódzkiego z programu „Łódzkie dla osiedli”. Podpisanie umów odbyło się w piątek w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.

Nabór uzupełniający na mieszkania przy Chełmońskiego

Pięć mieszkań w nowo budowanych blokach przy ul. Józefa Chełmońskiego w Zduńskiej Woli nie ma jeszcze lokatorów. Rozpoczyna się nabór uzupełniający, w którym o umowę najmu mogą starać się Zduńskowolanie spełniający jego kryteria.

Przejdź do treści