O Zduńskiej Woli filmowej

"Wczoraj około godziny 19.15 na stacji Karsznice zamordowano człowieka. Takim samym nożem (tu porucznik Borewicz pokazuje zdjęcie). Proszę popatrzeć (tu Borewicz podchodzi do mapy), my jesteśmy tu, a to się stało..., o mniej więcej tu." Tę kwestię wygłosił główny bohater serialu "07 zgłoś się" porucznik Sławomir Borewicz.

Karsznice pojawiają się w dziewiątym odcinku serialu pt. „Rozkład jazdy”. Paradoksalnie jednak odcinek 07 dotyczący Karsznic był kręcony w…Odolanach. Odwrotna sytuacja była przy realizacji zdjęć do „Człowieka na torach” Andrzeja Munka: sceny z filmowej stacji Skoków nagrywano na stacji Zduńska Wola Karsznice. Z kolei w filmie „Linia” Kazimierza Kutza pojawia się Zwoltex… Ukazał się właśnie „Przewodnik filmowy po województwie łódzkim”.Autorem książki jest Maciej Kronenberg.

Wydana została przez Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO. Publikacja prezentuje całe województwo łódzkie – obok Mazowsza najbardziej filmowy region w Polsce. Na jego terenie realizowano zdjęcia do kilkuset filmów. Zachęcamy do poznania zduńskowolskiej historii lokacji produkcji filmowych. Znajdziecie ją od 328 strony przewodnika.

Inne artykuły

Przejdź do treści