Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Wybieramy czystą energię

Fotowoltaika na każdej szkole i każdym przedszkolu. Tworzymy plan montażu elektrowni słonecznych w placówkach oświatowych zarządzanych przez miasto.

Pierwszy zestaw fotowoltaiczny pracuje już na dachu Szkoły Podstawowej nr 5. Panele, które tu zamontowaliśmy, mają moc 15 kWp, co oznacza, że są zdolne wytworzyć 1500 kWh energii elektrycznej rocznie. Na tej instalacji, wspólnie ze startupem Greenstock, testujemy innowacyjny system do zarządzania i bilansowania energii oraz certyfikacji neutralności CO2. Chcemy zwiększyć efektywność wykorzystania prądu ze źródeł odnawialnych.

Zleciliśmy też wykonanie dokumentacji projektowej montażu paneli słonecznych na dachach wszystkich zarządzanych przez miasto przedszkoli i szkół podstawowych. Skontrolujemy konstrukcje dachów w szesnastu placówkach i określimy optymalną moc paneli słonecznych dla każdej z nich.

Naszym celem jest zbudowanie neutralnego klimatycznie systemu wczesnej edukacji. W ramach pilotażu z Greenstock rozdamy uczniom pierwsze na świecie certyfikaty z oznaczeniem ich śladu węglowego powstałego w trakcie nauki.

 

Przejdź do treści