Uwalniamy inwestycje

Przez lata narzekano, że zastój mieszkaniowy w Zduńskiej Woli spowodowany jest brakiem działek pod budowę. Tym samym tłumaczono też słaby rozwój lokalnego biznesu. To błędna diagnoza. Terenów nie brakuje. Brakuje za to dróg, które skomunikują je z miastem. Nikt nie wybuduje przecież bloku, domu czy firmy w środku szczerego pola! 

Stefana Złotnickiego 

W samym sercu Zduńskiej Woli leżą porośnięte zaroślami, zaniedbane działki. Jedna inwestycja wystarczy, by tchnąć w nie życie. Powstanie tu nowe centrum naszego miasta. 

Opracowaliśmy projekt przedłużenia ul. Stefana Złotnickiego w kierunku Komisji Edukacji Narodowe. Planowana droga będzie miała chodniki i ścieżki rowerowe. Jej długość nie przekroczy kilometra. Tyle wystarczy, by dotrzeć do działek budowlanych położonych w sercu miasta, pomiędzy ulicami Stefana Złotnickiego i Kościelną, Adama Mickiewicza, Komisji Edukacji Narodowej, Sieradzką i Placem Wolności. 

Na etapie projektów zadbaliśmy. by do działek doprowadzić niezbędne media. – Ogrzewanie gazowe sprzyja walce ze smogiem, a to jeden z naszych priorytetów – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli. – Chcemy zapobiec sytuacji, że wybudujemy nową drogę, a za chwilę spółka gazowa ją rozkopie, by przeciągnąć tu swoją sieć. Nie ograniczamy się w myśleniu do tego, co jest obowiązkiem urządu. Myślimy o przyszłości, prognozujemy oczekiwania przyszłych mieszkańców – tłumaczy. 

Działki zostaną sprzedane w przetargach, które ogłosimy po zakończeniu prac. Przeznaczone będą na zabudowę jedno- i wielorodzinną. Jedna inwestycja pozwoli stworzyć w centrum miasta nowe osiedle mieszkalne. 

Kacza

Chcesz zamieszkać w mieście, ale poza ścisłym centrum? Blisko leśnych zagajników, gdzie zimą spotyka się sarny, a latem słychać koncerty na świerszcze? Zapraszamy na Kaczą! 

Ulica Kacza to najdłuższa doga w mieście. Zaczyna się przy Sieradzkiej, na przeciw zjazdu do marketów, potem łączy się z Wiejską, by nagle urwać się przy Prostej. To jeden jej fragment. Drugi biegnie od Sosnowej do Grzybowskiej. I tu też nagle się kończy. Postanowiliśmy więc dobudować brakującą jezdnię. Przebudujemy Kaczą od Grzybowskiej do Prostej oraz od Wiejskiej do Krótkiej. 

– Uwolnimy w ten sposób olbrzymi, piękny obszar pod zabudowę jednorodzinną. Ta część miasta ma szansę stać się osiedlem dla młodych rodzin – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Nowa Kacza będzie miała pas zieleni z latarniami, ścieżkę rowerową i chodnik. Pomyśleliśmy też o właścicielach pobliskich ogródków działkowych – dla nich zaprojektowaliśmy miejsca parkingowe. 

Przejdź do treści