Rozwijamy place zabaw

Świat maluchów musi być kolorowy. Dlatego w różnych częściach miasta tworzymy przestrzenie, w których najmłodsi mogą doskonalić swoją aktywność fizyczną, rozwijać kreatywność i zawierać pierwsze przyjaźnie. 

 

Wyjątkową przestrzeń integracyjną urządziliśmy przy stadionie miejskim na ul. Łaskiej. Wspólnie szaleć mogą tu dzieci pełno- i niepełnosprawne. Jest karuzela i huśtawka wagowa, na które można wygodnie wjechać wózkiem inwalidzkim. Ponadto piaskownica na nóżkach i duży zestaw integracyjny, na który składa się system zjeżdżalni, przejść i pochylni. – To o ten plac walczyli zduńskowolscy rowerzyści w ramach akcji „odLOTTOwa jazda”. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wielkie zaangażowanie – podkreśla prezydent Konrad Pokora.

Dla Zduńskiej Woli kilometry kręciło aż 1737 osób. Razem zebraliśmy ponad 447 tys. km i zajęliśmy piąte miejsce w rywalizacji, w której udział wzięło 45 organizacji z całej Polski. Fundacja LOTTO nagrodziła nas 20 tys. zł. – To niewielka część kosztów budowy integracyjnego placu zabaw, ale nie miałem żadnych wątpliwości, że zbudować go trzeba. Takiego potencjału zaangażowania mieszkańców nie można zmarnować. Ten plac obiecaliśmy też dzieciom, a to najważniejsze zobowiązanie – przyznaje Konrad Pokora.

– Chcemy, by dzieci pełno- i niepełnosprawne bawiły się wspólnie. By przez wzajemną ciekawość świata, poznawały się i uczył się siebie. To najlepszy sposób na eliminowanie uprzedzeń i wzajemną integrację – mówi prezydent Pokora. – Dzięki zaangażowaniu zduńskowolskich rowerzystów realizuje się wizja miasta otwartego dla wszystkich mieszkańców – dodaje. 

Urządzenia ze starego placu nie trafią na śmietnik.  – Mogą jeszcze służyć dzieciom. Po małej renowacji przeniesiemy je na teren MOSiR-u przy ul. prof. Tadeusza Kobusiewicza – mówi Magdalena Kazek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kolejne place zabaw powstaną na Kępinie oraz przy ul. Topolowej. 

Przejdź do treści