Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Rozwijamy place zabaw

Świat maluchów musi być kolorowy. Dlatego w różnych częściach miasta tworzymy przestrzenie, w których najmłodsi mogą doskonalić swoją aktywność fizyczną, rozwijać kreatywność i zawierać pierwsze przyjaźnie.

W Zduńskiej Woli rozwijamy przestrzenie, inspirujące najmłodszych do kreatywnych zabaw.Przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców jako jedno z pierwszych polskich miast stworzyliśmy plac zabaw dla dzieci pełno- i niepełnosprawnych. Bo prawo do zabawy mają wszystkie maluchy, bez żadnych wyjątków! 

Integracyjny plac zabaw

Wyjątkową przestrzeń integracyjną urządziliśmy przy stadionie miejskim na ul. Łaskiej. Jest karuzela i huśtawka wagowa, na które można wygodnie wjechać wózkiem inwalidzkim. Ponadto piaskownica na nóżkach i duży zestaw integracyjny, na który składa się system zjeżdżalni, przejść i pochylni. – To o ten plac walczyli zduńskowolscy rowerzyści w ramach akcji „odLOTTOwa jazda”. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wielkie zaangażowanie – podkreśla prezydent Konrad Pokora.

Dla Zduńskiej Woli kilometry kręciło aż 1737 osób. Razem zebraliśmy ponad 447 tys. km i zajęliśmy piąte miejsce w rywalizacji, w której udział wzięło 45 organizacji z całej Polski. Fundacja LOTTO nagrodziła nas 20 tys. zł. – To niewielka część kosztów budowy integracyjnego placu zabaw, ale nie miałem żadnych wątpliwości, że zbudować go trzeba. Takiego potencjału zaangażowania mieszkańców nie można zmarnować. Ten plac obiecaliśmy też dzieciom, a to najważniejsze zobowiązanie – przyznaje Konrad Pokora.

– Chcemy, by dzieci pełno- i niepełnosprawne bawiły się wspólnie. By przez wzajemną ciekawość świata, poznawały się i uczył się siebie. To najlepszy sposób na eliminowanie uprzedzeń i wzajemną integrację – mówi prezydent Pokora. – Dzięki zaangażowaniu zduńskowolskich rowerzystów realizuje się wizja miasta otwartego dla wszystkich mieszkańców – dodaje.

Tworzymy przestrzenie zabawy i edukacji

Inspirujące do zabawy place dla dzieciaków stworzyliśmy też na Kępinie i przy ul. Topolowej. Najmłodsi znajdą tu karuzele, huśtawki, trampoliny i piaskownice. Podczas spacerów dokoła zbiornika warto skorzystać z nowej ścieżki edukacyjnej, dzięki której najmłodsi odkryją przyrodnicze ciekawostki. Dla nieco starszych przygotowaliśmy zewnętrzną siłownie oraz strefę relaksu ze stołem do gier planszowych.

Zmienił się przestarzały plac zabaw przy ulicy 1 Maja. Budowlańcy postawili tu nowoczesne bujaki samochodowe, wagoniki z dachem, zjeżdżalnie i zjazd linowy. Jest bezpiecznie i kolorowo.

Przejdź do treści