Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Rozwijamy Kępinę

Zielona Kępina będzie kwitnąć na różowo! W łąkowym krajobrazie pojawiła się już plenerowa siłownia i plac zabaw. W planach mamy pomost dla kajaków i rowerów wodnych. 

Krajobraz wokół zbiornika ubarwi zasadzony tu tamaryszek drobnokwiatowy, którego pokładające się gałęzie obsypane są różowymi kwiatami, oraz karagana syberyjska, kwitnąca na żółto odmiana robinii akacjowej. Wraz z krzewami berberysu i ponad hektarem nowego trawnika tworzymy tu harmonijną łąkę z luźnymi grupami drzew. Łącznie przy zbiorku zasadziliśmy blisko ćwierć tysiąca drzew i krzewów.

Zadbaliśmy też o rozwój infrastruktury do wypoczynku. Powstał plac zabaw, siłownia plenerowa i strefa relaksu ze stołem do gry w szachy. Jest też przyrodnicza ścieżka edukacyjna dla najmłodszych. Na inwestycję w zieleń i infrastrukturę pozyskaliśmy blisko 1 mln zł finansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. 

W przyszłości również sam zbiornik ma być wykorzystywany do aktywności i rekreacji. – Chcemy wybudować na nim pomost. Latem mogłyby do niego cumować kajaki czy rowerki wodne, co wzbogaci atrakcje Kępiny. Przygotowujemy dokumentację konieczną do realizacji tej inwestycji – wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. 

Teren wokół zbiornika został oświetlony, a na latarniach zamontowano kamery, które będą włączone do monitoringu miejskiego. – Mieszkańcy musząc czuć się bezpiecznie, gdy tu wypoczywają. Chronimy też infrastrukturę przed aktami wandalizmu – mówi prezydent Pokora.

Przejdź do treści