Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Rozbudowujemy stadiony i sale

Jesteśmy pogodoodporni! Gdy świeci słońce, możesz skorzystać z miejskiego stadionu usytuowanego w środku urokliwego parku. A gdy pada deszcz, zapraszamy na jedną z wielu sal gimnastycznych.

Na stadionie miejskim przy ul. Łaskiej zakończyliśmy budowę nowoczesnego zaplecza trenersko-szkoleniowego. Są tu szatnie dla zawodników, w pełni wyposażone siłownie do treningów ciężarowych i aerobowych, gabinet odnowy biologicznej oraz pomieszczenia dla sędziów. Z ulokowanej na piętrze przestronnej sali warsztatowej roztacza się widok na malowniczo usytuowany stadion. Choć ulokowany nieopodal centrum, tonie on w zieleni dorodnych drzew. Na stadionie grają piłkarze i ćwiczą lekkoatleci, w tym paraolimpijczycy, z czego jesteśmy szczególnie dumni.

Rozwijamy również drugi ze stadionów miejskich, usytuowany przy ul. Stefana Okrzei. Budowlańcy przebudiwali obiekt szatniowy. Ocieplone są w nim ściany i wymienione wszystkie okna oraz drzwi. – Przy okazji remontu zmieniła się także funkcjonalność budynku. Wybudowany został tu magazyn, siłownie i profesjonalne szatnie z natryskami. Po remoncie będzie to zaplecze sportowe i administracyjne dla Kolejowego Klubu Sportowego „Olimpia”  – wyjaśnia Konrad Pokora.

Jesienią i zimą piłkarze ze stadionów przenoszą się pod zadaszony orlik. Fanom innych dyscyplin oddajemy zaś do dyspozycji sale przy szkołach. Czy wiesz, że każda ze zduńskowolskich szkół podstawowych ma swoją salę gimnastyczną?!

Najnowocześniejszą może pochwalić się SP nr 5. Oddaliśmy ją do użytku w 2020 r. Ma 7 m wysokości, jest pokryta płaskim drewnianym sufitem i wyposażona w trybuny na 140 osób. W zależności od potrzeb system zarządzania powierzchnią pozwala wydzielić na niej boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, hokeja lub tenisa ziemnego. Kompleks mieści też siłownię, kuchnię oraz stołówkę dla uczniów. Na zewnątrz przylegają do niego dwa boiska – jedno z nawierzchnią poliuretanową, drugie ze sztuczną trawą.

Stadion Miejski przy ulicy Łaskiej 90

Przejdź do treści