Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Wyremontowaliśmy bibliotekę

 Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz jest zasilany energią z paneli fotowoltaicznych

Budowlańcy wymienili niektóre okna oraz dobudowali zewnętrzną windę. Zniknęły stare oprawy oświetleniowe i zastąpiono je energooszczędnymi ledami. Udogodnieniem dla osób niewidzących i niesłyszących jest zakup systemu nawigującego z nadajnikiem. Z pomocą telefonu komórkowego mogą bezpiecznie poruszać się po bibliotece.

Poprawiliśmy też funkcjonalność czytelni. Na parterze zlikwidowaliśmy wąskie przejścia między regałami z książkami, które osobom z dysfunkcjami ruchowymi uniemożliwiają korzystanie z księgozbiorów.

Zainstalowaliśmy też pętlę indukcyjną, która ułatwia komunikację z mieszkańcami, którzy korzystają z aparatów słuchowych. Mieszkańcy w bibliotece mogą skorzystać z komputera z dostępem do Internetu. Aby był użyteczny i przyjazny dla osób niedowidzących i niewidomych, został wyposażony w elektronicznego lektora, który rozpoznaje i odczytuje tekst. Z myślą o seniorach pojawił się też specjalny program powiększający druk.

Na przebudowę i dostosowanie Miejskiej Biblioteki Publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych miasto pozyskało 1,56 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

Przejdź do treści