Port w Karsznicach

Pojawiła się kolejna szansa na uruchomienie terminala multimodalnego w Karsznicach. Kolejowa spółka ma możliwość uzyskania środków na jego budowę z Regionalnego Programu Operacyjnego. Urząd miasta włączył się w działania na rzecz realizacji inwestycji.

Budowa portu przeładunkowego w Zduńskiej Woli-Karsznicach ma kosztować ponad 100 mln zł, z czego 46 mln zł ma pochodzić z funduszy europejskich. – Aktywnie wspieramy spółkę PKP Cargo Terminale w przygotowaniach do realizacji inwestycji. Miasto przekazało jej niezbędną dokumentację projektową i raporty z badań. Dzięki temu spółka powołana przez kolej może wystartować w naborze o dofinansowanie – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Zmodyfikowaliśmy także projekt oświetlenia ulicy Karsznickiej pod kątem budowy terminala. Trzymamy kciuki, by spółka uzyskała europejskie dofinansowanie – dodaje.

Projekt budowy portu przeładunkowego w Zduńskiej Woli-Karsznicach już raz znalazł się na liście rezerwowej dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wówczas środki trafiły do Krzewia (gm. Krośniewice) na budowę podobnego portu.

PKP Cargo Terminale to spółka, która powstała w wyniku połączenia Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica i Centrum Logistycznego Małaszewicze. Jej większościowym udziałowcem jest PKP Cargo.

Przejdź do treści