Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Port w Karsznicach

Wybudowany został długo oczekiwany terminal multimodalny. Inwestorem jest spółka PKP Cargo Terminale, która pozyskała na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach środków z funduszy europejskich

 – Dobrze, że budowa portu w Karsznicach nie zniknęła z mapy priorytetów inwestycyjnych województwa łódzkiego i Urząd Marszałkowski wsparł tą długo oczekiwaną inwestycję. Budowa portu miała i ma pełne wsparcie miasta. PKP Cargo Terminale otrzymała od nas bezpłatnie dokumentację, dzięki której mogło starać się o dotację – mówi prezydent Konrad Pokora. Urząd miasta zmienia też plany inwestycyjne, dostosowując je do potrzeb przyszłego portu. zmodyfikował np. projekt oświetlenia ulicy Karsznickiej.

Na 11-hektarowej działce PKP Cargo Terminale postawiło nowoczesny terminal przeładunkowy z halą naprawczą, torami, płytą terminala z parkingiem i drogami.  Karsznicki terminal jest jednym z największych w Polsce multimodalnych centrów logistycznych.

PKP Cargo Terminale to spółka, która powstała w wyniku połączenia Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica i Centrum Logistycznego Małaszewicze. Jej większościowym udziałowcem jest PKP Cargo.

Przejdź do treści