Budujemy mieszkania

Ruszają największe od dziesięcioleci inwestycje w nieruchomości mieszkalne w Zduńskiej Woli. TBS Złotnicki podpisał umowę z wykonawcą budynku wielorodzinnego na działce po PKS przy ul. Juliusza. Rozpoczęcie budowy zapowiada też developer budujący Nowy Manhattan.

 

– Jesteśmy zdeterminowani! Budowa mieszkań to, obok walki ze smogiem, nasz priorytet – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – W kilku biurach naszego urzędu równolegle trwają prace nad różnymi projektami. Nie ograniczamy się do jednego, bo potrzeby są  ogromne, a przy tak dużych inwestycjach zawsze jest ryzyko opóźnień czy niepowodzeń. Dobry menadżer musi je uwzględniać i minimalizować ryzyko już na najwcześniejszym etapie – tłumaczy. 

 

 Mieszkania przy ul. Juliusza

Niedługo ruszy budowy obiektu wielorodzinnego na działce po dworcu PKS w centrum Zduńskiej Woli. TBS Złotnicki podpisał w lutym 2021 r. umowę z wykonawcą prac. Gdyby nie pandemia koronawirusa, udałoby się to zrobić jeszcze szybciej. Wobec niepewnej sytuacji rynkowej, banki wstrzymały jednak na kilka miesięcy wydawanie decyzji kredytowych. Ostatecznie na początku 2021 r. TBS dopiął z PKO BP kwestie finansowania inwestycji i zawarł umowę kredytową.

ZAB Bud, który wygrał przetarg ogłoszony przez TBS Złotnicki, zaprojektuje i wybuduje budynek na działce przy ul. Juliusza, gdzie nigdyś funkcjonował dworzec PKS. Ma na to czas do grudnia 2022 r. Samo projektowanie nie zajmie wykonawcy wiele czasu. Do przetargu TBS przygotował bowiem bardzo szczegółową koncepcję.

Budynek będzie miał trzy kondygnacje i zostanie zaprojektowany w technologii energooszczędnej. Na parterze znajdą się sklepy i lokale usługowe, u góry mieszkania. Zaplanowano różny ich rozkład, by dopasować się do potrzeb singli, młodych małżeństw i wielodzietnych rodzin. W budynku wydzielone będą zarówno mieszkania jedno- i  dwupokojowe, ale także trzy-, cztero-, a nawet pięciopokojowe. Dwa z nich zostaną przygotowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość będzie miała balkony, a te usytuowane najwyżej będą dwupoziomowe z antresolą doświetlaną oknami dachowymi. Do mieszkań prowadzić będą trzy niezależne klatki schodowe, każda wyposażona w windę. Od strony dziedzińca zaprojektowano zieleń, miejsca parkingowe i kilka garaży. Miejsc parkingowych zaprojektowane dokładnie tyle, ile mieszkań.

 

 Nowy Manhattan 

Przy istniejącym Manhattanie wyrośnie nowy. Miasto sprzedało w 2019 r. dużą działkę budowlaną w jego sąsiedztwie. – W przetargu, który ogłosiliśmy, zastrzegliśmy, że kupiec będzie musiał postawić na niej obiekt wielorodzinny. Była to więc oferta tylko dla developerów zainteresowanych budową i sprzedażą mieszkań – tłumaczy prezydent Konrad Pokora. Inwestor deklaruje, że na działce powstanie budynek, który pomieści 80 mieszkań. – Jest zdeterminowany do szybkiego rozpoczęcia inwestycji, już kompletuje niezbędną dokumentację, co bardzo nas cieszy – mówi Pokora. Prezydent zapowiada jednocześnie kolejne przetargi w tej formule. – Gdy przedłużymy ulicę Stefana Złotnickiego w kierunku Komisji Edukacji Narodowej stworzymy dostęp do kolejnych działek budowlanych, na których może powstać zabudowa wielorodzinna. Inwestujemy też w rozbudowę ul. Kaczej, gdzie powstaną warunki do zabudowy jednorodzinnej. Jesteśmy aktywni na wielu frontach – dodaje.

 

Przejdź do treści