Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Budujemy mieszkania

Ruszyły największe od lat inwestycje mieszkaniowe w Zduńskiej Woli. Na ul. Mieczysława Karłowicza buduje developer, a w centrum na działce po byłym PKS – TBS Złotnicki.

Przyciągnięcie do Zduńskiej Woli developera to jeden filarów programu rozwoju rynku nieruchomości w mieście. – W przetargu na sprzedaż działki przy ul. Karłowicza, który ogłosiliśmy pod koniec 2019 r., zastrzegliśmy, że kupiec musi postawić na niej obiekt wielorodzinny. Była to więc oferta tylko dla firm zainteresowanych budową i sprzedażą mieszkań – tłumaczy prezydent Konrad Pokora.

Nowe mieszkania od TBS

Teren po byłym dworcu PKS zmienił się w wielki plac budowy. TBS Złotnicki po dwóch latach przygotowań przekazał go firmie, która zbuduje tu wielorodzinny budynek. trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery U. Znajdzie się w nim  38 mieszkań. Ich rozkład zaplanowano tak, by odpowiadały potrzebom młodych małżeństw i wielodzietnych rodzin, ale też singli. Dwa lokale będą w szczególny sposób dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Większość mieszkań będzie miała przestronne balkony. Od strony dziedzińca powstanie zieleniec z ławkami, a od ulicy Juliusza – miejsce na sklepy i salony usługowe.

Blok przy ulicy Juliusza powstaje w ramach budownictwa społecznego. Co to oznacza? – Zamieszkają tu osoby, które mają stabilne dochody, zbyt niskie jednak, by mogły kupić mieszkanie na rynku komercyjnym, a więc od developera. W miesięcznym czynszu, który będą płacić do TBS-u, zawarta będzie minimalna, niskooprocentowana rata za lokal. Zatem po 20-30 latach staną się jego właścicielami. To szansa dla tych zduńskowolan, którym bank, pomimo stałego zatrudnienia, odmawia udzielania kredytu na zakup nieruchomości – wyjaśnia Konrad Pokora. Kryteria oceny chętnych do mieszkania przy ul. Juliusza zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach na stronie zdunskawola.pl. 

Mieszkania od developera

Przy istniejącym Manhattanie rośnie nowy. Miasto sprzedało w 2019 r. dużą działkę budowlaną w jego sąsiedztwie. Staną na niej  dwa pięciokondygnacyjne budynki wielorodzinne. Developer planował podzielić inwestycję na etapy, ale ostatecznie oba bloki będą budowane jednocześnie. Pomieszczą 84 mieszkania. – Ich rozkład jest bardzo różny: od kawalerek o powierzchni nieco ponad 30 m kw., po przestronne 100-metrowe apartamenty – mówi Przemysław Andrzejak,  prezes zarządu Royal Sail Investement Group. Wartość inwestycji szacowana jest na 30 mln zł. Budynki mają być gotowe z końcem 2022 r.

Royal Sail Investment Group nie poprzestaje na jednym osiedlu. – Firma kupiła już kolejną działkę. Przy ul. Stefana Żeromskiego planuje wybudować aż 180 mieszkań – mówi prezydent Konrad Pokora. – Ogłaszając przetarg dla developerów, uruchomiliśmy proces budowy mieszkań komercyjnych. Rozpoczęta właśnie budowa to największa inwestycja mieszkaniowa w Zduńskiej Woli od kilkudziesięciu lat! – dodaje.

Przejdź do treści