Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Budujemy mieszkania

Ruszyły największe od lat inwestycje mieszkaniowe w Zduńskiej Woli. Na ul. Mieczysława Karłowicza wybudował developer, a w centrum na działce po byłym PKS – TBS Złotnicki.

Przyciągnięcie do Zduńskiej Woli developera to jeden filarów programu rozwoju rynku nieruchomości w mieście. – W przetargu na sprzedaż działki przy ul. Karłowicza, który ogłosiliśmy pod koniec 2019 r., zastrzegliśmy, że kupiec musi postawić na niej obiekt wielorodzinny. Była to więc oferta tylko dla firm zainteresowanych budową i sprzedażą mieszkań – tłumaczy prezydent Konrad Pokora.

Nowe mieszkania od TBS

Teren po byłym dworcu PKS zmienił się nie do poznania. Na działce przy ulicy Juliusza miasto wybudowało budynek w kształcie litery U. Znajduje się w nim 38 mieszkań. Ich rozkład zaplanowano tak, by odpowiadały potrzebom młodych małżeństw i wielodzietnych rodzin, ale też singli. Dwa lokale są w szczególny sposób dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Większość mieszkań ma przestronne balkony. 

Blok przy ulicy Juliusza powstał w ramach budownictwa społecznego. Co to oznacza? – Mieszkają tu osoby, które mają stabilne dochody, zbyt niskie jednak, by mogły kupić mieszkanie na rynku komercyjnym, a więc od developera. W miesięcznym czynszu, który płacą do TBS-u, zawarta jest minimalna, niskooprocentowana rata za lokal. Zatem po 20-30 latach staną się jego właścicielami. To szansa dla tych zduńskowolan, którym bank, pomimo stałego zatrudnienia, odmawia udzielania kredytu na zakup nieruchomości.

Mieszkania od developera

Przy istniejącym Manhattanie wyrósł nowy. Miasto sprzedało w 2019 r. dużą działkę budowlaną w jego sąsiedztwie. Developer wybudował dwa bloki, które łącznie pomieszczą 84 mieszkania. – Ich rozkład jest bardzo różny: od kawalerek o powierzchni nieco ponad 30 m kw., po przestronne 100-metrowe apartamenty – mówi Przemysław Andrzejak,  prezes zarządu Royal Sail Investement Group. Wartość inwestycji to ponad 30 mln zł. 

Royal Sail Investment Group nie poprzestaje na jednym osiedlu. – Firma kupiła już kolejną działkę. Przy ul. Stefana Żeromskiego planuje wybudować aż 180 mieszkań – mówi prezydent Konrad Pokora. – Ogłaszając przetarg dla developerów, uruchomiliśmy proces budowy mieszkań komercyjnych. Rozpoczęta właśnie budowa to największa inwestycja mieszkaniowa w Zduńskiej Woli od kilkudziesięciu lat! – dodaje.

Przejdź do treści