Przedmiotem projektu jest opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Zduńska Wola wraz ze Strategiczną oceną oddziaływania na środowisko. W ramach projektu wykonany zostanie szereg analiz, które pozwolą na rozstrzygnięcie, które działania adaptacyjne są najbardziej korzystne dla miasta, w szczególności dla poprawy jakości życia i bezpieczeństwa jego mieszkańców. Zapewnienie szerokiego udziału społeczeństwa w opracowywaniu MPA pozwoli na uzyskanie akceptacji dla planowanych w dokumencie działań. Dodatkowo przeprowadzona zostanie kampania informacyjno-promocyjna w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Miasta, mająca na celu podniesienie świadomości społecznej o zagrożeniach wynikających ze zmian klimatu oraz możliwych działaniach prowadzących do ograniczania negatywnych konsekwencji takich zmian.
Głównym celem projektu jest ocena wrażliwości Miasta na zmiany klimatu i zaplanowanie działań adaptacyjnych, adekwatnych do zidentyfikowanych zagrożeń. Opracowanie przedmiotowego MPA ma na celu stworzenie podstawy do podejmowania przez władze miasta decyzji strategicznych i inwestycyjnych, które uwzględniałyby zagrożenia wynikające ze zmian klimatu.
Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta Zduńska Wola oraz interesariuszy realizujących swoje zadania na terenie miasta.
Całkowity koszt projektu: 128.400,00 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 102.347,64 zł
Wysokość wkładu własnego Miasta: 26.052,36 zł
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Umowa o dofinansowanie nr FENX.02.04-IW.01-0012/23 Projektu „Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Zduńska Wola” zawarta została z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w dniu 25.04.2024 r.
Zgłaszanie podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON1 lub KPP2
Miasto Zduńska Wola informuje, że w przypadku podejrzenia niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z KPON lub KPP, istnieje możliwość zgłaszania nieprawidłowości do Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej lub Instytucji Wdrażającej.
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Projektu z postanowieniami KPP lub KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1) poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Klimatu i Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa, lub Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3a, 02-673 Warszawa,
2) skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Ministerstwa Klimatu i Środowiska lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
3) formularza internetowego e-Nieprawidłowości, dostępnego na stronie www.feniks.gov.pl,
4) mechanizmu sygnalistycznego rozumianego jako dedykowany adres e-mail: rownosc.feniks@mfipr.gov.pl lub naduzycia.feniks@mfipr.gov.pl.
Informacja o wyniku postępowania na „Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Zduńska Wola”
Pobierz plik: Informacja o rozstrzygnięciu postępowania MPA
#FunduszeUE #FudnuszeEuropejskie
1 Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych, sporządzona w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.)
2 Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 6 czerwca 2016 r. (Dz. Urz. UE C 202 z 7.06.2016, str. 389