Projekt „Zduńska Wola RAZEM!”

Dla projektu Zduńskiej Woli zebraliśmy razem ponad 447 tys. 500 kilometrów. Na integracyjny plac zabaw przy Stadionie Miejskim na ul. Łaskiej kilometry na rowerach kręciło 1737 osób. Zdobyliśmy 5. miejsce w rankingu fundacji Lotto, co oznacza że dostaniemy 20 tys. zł dofinansowania.


Na budowę specjalistycznego, integracyjnego placu zabaw to mało, ale Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora nie ma wątpliwości, że takiego potencjału, jaki „odlottowa jazda” zebrała, nie wolno zmarnować. Nie ma słów uznania dla wszystkich zaangażowanych w akcję, a przede wszystkim zapowiada wpisanie budowy placu do projektu budżetu na przyszły rok.

Mieszkańcy naszego miasta zaangażowali się naprawdę z wielkim sercem – mówi prezydent Konrad Pokora – chcę, żebyśmy docenili trud tych wszystkich osób i mimo tego, że nie zdobyliśmy wysokiego dofinansowania, to projekt budowy integracyjnego placu zabaw na Pogoni wpiszemy w budżet na rok 2020 i będziemy przekonywać radnych, żeby ta inwestycja została zrealizowana. Było nas widać  przez całe wakacje na ulicach miasta, na ulicach całego powiatu, a pan Ryszard w zasadzie zjeździł, kręcąc dla Odlottowej jazdy, przynajmniej pół Polski – dodaje

Najwięcej kilometrów dla zduńskowolskiego projektu wykręcił właśnie Ryszard Paradziński. Założyłem sobie, że codziennie będę jeździł 161 kilometrów, ale zawsze było mi mało i po przyjeździe do domu robiłem dodatkową rundkę i ona wynosiła jeszcze 30 km, czasem więcej – dzieli się swoimi doświadczeniami – bardzo się wkręciłem w „odlottową jazdę”, chciałem zrobić coś fajnego dla mojego miasta, dla dzieci, z tego placu zabaw będzie może korzystała i moja wnuczka – podkreśla. Pan Ryszard wyjeździł łącznie 16 556,76 km.  Jest to nie tylko najlepszy wynik spośród wszystkich wspierających Zduńską Wolę, ale także wszystkich wspierających inne projekty.

Prezydent Pokora dziękował wszystkim, którzy włączyli się do akcji: kolarzom z Gatty, MOSiRowi, pani Annie Hałapup, fundacji Nu-Med, właścicielowi marki Brubeck i wszystkim indywidualnym uczestnikom.

W programie Fundacji Lotto im. H. Konopackiej wzięło udział 45 organizacji z całego kraju. Celem programu było promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego. Akcja rozpoczęła się 1 czerwca, i z małą przerwą techniczną, trwała do 30 września. Wygrał projekt Aktywistów Społecznej Integracji „Bez balastu”. Projekt miasta Zduńska Wola miał największą liczbę wspierających.

Przejdź do treści