Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Nowy terminal przeładunkowy

Kolejowa spółka buduje w Karsznicach port przeładunkowy. Od samego początku inwestycja ma pełne wsparcie miasta.

Na 22-hektraowej działce PKP Cargo Terminale buduje nowoczesny terminal przeładunkowy ze suwnicami, torami, placem rozładunkowym, magazynami, parkingami i drogami. Jego budowa powinna zakończyć się w październiku 2023 roku. Będzie on jednym z największych w Polsce multimodalnych centrów logistycznych oraz zapewni obsługę połączeń kontenerowych w relacji Chiny-Europa.

Urząd Miasta wspiera spółkę kolejową w realizacji inwestycji. – Przekazaliśmy naszą dokumentację projektową oraz raport z wykonanych przez miasto badań. Zmieniliśmy także projekt oświetlenie ulicy Karsznickiej pod kątem budowy portu. Terminal w Karsznicach to szansa na rozwój dla całego regionu – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

PKP Cargo Terminale to kolejowa spółka specjalizująca się w przeładunku. Powstała w wyniku połączenia Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica i Centrum Logistycznego Małaszewicze. Na budowę portu pozyskała ponad 50 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Fot. Piotr Malik

Inne artykuły

Dotacja na oczyszczenie Kępiny

Zduńska Wola otrzyma pieniądze na nowatorską metodę renowacji zbiornika Kępina. Prawie 150 tys. zł dotacji zostanie przeznaczone na biologiczne oczyszczenie i odnowę ekosystemu w akwenie.

Nowe bloki przy Chełmońskiego

Dwa nowe bloki mieszkalne wybudowane będą na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. Jest już gotowa pełna dokumentacja i wydano pozwolenie na budowę. Samorząd wystąpił także o dofinansowanie do Banku Gospodarstwa Krajowego. To kolejnych 60 mieszkań w mieście.

Dziedzictwo niezłomnych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli. Uroczystości przy pomniku, Bieg Tropem Wilczym oraz wykład historyczny

Zwiedzanie urzędu miasta z klasą

Drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Zduńska Wola. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli spotkały się z prezydentem miasta i dowiedziały jakimi sprawami zajmuje się samorząd.

Rusza profilaktyczny program badania piersi

Niemal 1300 mieszkanek Zduńskiej Woli będzie mogło skorzystać z badań USG piersi finansowanych przez samorząd. Od 28 lutego będą prowadzone zapisy na badania. Program prowadzony będzie w przychodni miejskiej przy ul. Szadkowskiej.

Przejdź do treści