Logo Miasta Zduńska Wola

Nowy terminal przeładunkowy

Kolejowa spółka buduje w Karsznicach port przeładunkowy. Od samego początku inwestycja ma pełne wsparcie miasta.

Na 22-hektraowej działce PKP Cargo Terminale buduje nowoczesny terminal przeładunkowy ze suwnicami, torami, placem rozładunkowym, magazynami, parkingami i drogami. Jego budowa powinna zakończyć się w październiku 2023 roku. Będzie on jednym z największych w Polsce multimodalnych centrów logistycznych oraz zapewni obsługę połączeń kontenerowych w relacji Chiny-Europa.

Urząd Miasta wspiera spółkę kolejową w realizacji inwestycji. – Przekazaliśmy naszą dokumentację projektową oraz raport z wykonanych przez miasto badań. Zmieniliśmy także projekt oświetlenie ulicy Karsznickiej pod kątem budowy portu. Terminal w Karsznicach to szansa na rozwój dla całego regionu – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

PKP Cargo Terminale to kolejowa spółka specjalizująca się w przeładunku. Powstała w wyniku połączenia Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica i Centrum Logistycznego Małaszewicze. Na budowę portu pozyskała ponad 50 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Fot. Piotr Malik

Inne artykuły

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści