Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Nowy blok przy Juliusza z certyfikatem energooszczędności

Nowo wybudowany blok TBS przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli został uznany za oszczędny energetycznie. Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego przyznała mu certyfikat, który potwierdza, że spełnia wymagania stawiane budynkom wielorodzinnym w standardzie energetycznym NF40. Na ścianie budynku została umieszczona specjalna tablica.

Budynek przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli zyskał certyfikat energooszczędności. Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego uznała, że spełnia standardy, jakie są wymagane dla budowli, w których obniżone jest zużycie energii. Potwierdza to, że w nowym bloku wybudowanym przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Złotnicki” w Zduńskiej Woli zastosowano materiały i technologie, które sprzyjają środowisku i oszczędności.

Certyfikat informuje, że budynek spełnia standard NF40. A to informacja, że przy budowie zastosowano konstrukcje i rozwiązania , które obniżają zużycie energii.  Standard NF40 dla domów energooszczędnych oznacza, że roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosi nie więcej, niż 70 kWh na metr kwadratowy na rok. W tradycyjnym budownictwie to około 110 kWh , czyli o 40 kWh więcej.

Domy energooszczędne powinny mieć między innymi odpowiednio wyizolowane ściany zewnętrzne, podłogi, drzwi oraz okna, konstrukcję wykonaną z materiałów o wysokich parametrach termoizolacyjności, czy system wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej z odzyskiwaniem ciepła. W budynku przy Juliusza 5 zaprojektowano między innymi instalację fotowoltaiczną oraz węzeł cieplny z pompą ciepła typu woda – powietrze do podgrzewania wody.

Nowy blok TBS Złotnicki przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli wkrótce zostanie zasiedlony.  Wykonawca, firma  ZAB-BUD Sp. z o.o z Warszawy miała za zadanie oddać nieruchomość w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.  Koszt wzniesienia budynku przekroczył 14 mln zł.

Blok pod adresem Juliusza 5 jest 3-kondygnacyjny z 38 mieszkaniami. Najmniejsze jednopokojowe, największe czteropokojowe o powierzchni od 33 mkw. do 90 mkw. W budynku są dwa mieszkania przygotowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość ma balkony, a te usytuowane najwyżej są dwupoziomowe z antresolą doświetlaną oknami dachowymi.

Do mieszkań prowadzą trzy niezależne klatki schodowe, każda wyposażona w windę. Od strony dziedzińca zaprojektowano zieleń, 14 miejsc parkingowych i 4 garaże. Na parterze usytuowano 5 lokali pod usługi i handel

Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego, która przyznała certyfikat dla budynku TBS,  od 2007 roku zajmuje się komercjalizacją wyników badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych na Uniwersytecie Łódzkim oraz wspiera działalność Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie kreowania, transferu i zarządzania nowoczesnymi technologiami.

Fundacja prowadzi usługi doradcze i eksperckie oraz szkoleniowe, a także pomaga w pozyskaniu finansowana na wdrażanie innowacyjnych produktów i usług. Świadczymy usługi doradcze w pozyskiwaniu środków krajowych i unijnych na badania i rozwój, także we współpracy na linii uczelnia – biznes.

Inne artykuły

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści