Logo Miasta Zduńska Wola

Nowy blok przy Juliusza z certyfikatem energooszczędności

Nowo wybudowany blok TBS przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli został uznany za oszczędny energetycznie. Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego przyznała mu certyfikat, który potwierdza, że spełnia wymagania stawiane budynkom wielorodzinnym w standardzie energetycznym NF40. Na ścianie budynku została umieszczona specjalna tablica.

Budynek przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli zyskał certyfikat energooszczędności. Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego uznała, że spełnia standardy, jakie są wymagane dla budowli, w których obniżone jest zużycie energii. Potwierdza to, że w nowym bloku wybudowanym przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Złotnicki” w Zduńskiej Woli zastosowano materiały i technologie, które sprzyjają środowisku i oszczędności.

Certyfikat informuje, że budynek spełnia standard NF40. A to informacja, że przy budowie zastosowano konstrukcje i rozwiązania , które obniżają zużycie energii.  Standard NF40 dla domów energooszczędnych oznacza, że roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosi nie więcej, niż 70 kWh na metr kwadratowy na rok. W tradycyjnym budownictwie to około 110 kWh , czyli o 40 kWh więcej.

Domy energooszczędne powinny mieć między innymi odpowiednio wyizolowane ściany zewnętrzne, podłogi, drzwi oraz okna, konstrukcję wykonaną z materiałów o wysokich parametrach termoizolacyjności, czy system wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej z odzyskiwaniem ciepła. W budynku przy Juliusza 5 zaprojektowano między innymi instalację fotowoltaiczną oraz węzeł cieplny z pompą ciepła typu woda – powietrze do podgrzewania wody.

Nowy blok TBS Złotnicki przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli wkrótce zostanie zasiedlony.  Wykonawca, firma  ZAB-BUD Sp. z o.o z Warszawy miała za zadanie oddać nieruchomość w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.  Koszt wzniesienia budynku przekroczył 14 mln zł.

Blok pod adresem Juliusza 5 jest 3-kondygnacyjny z 38 mieszkaniami. Najmniejsze jednopokojowe, największe czteropokojowe o powierzchni od 33 mkw. do 90 mkw. W budynku są dwa mieszkania przygotowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość ma balkony, a te usytuowane najwyżej są dwupoziomowe z antresolą doświetlaną oknami dachowymi.

Do mieszkań prowadzą trzy niezależne klatki schodowe, każda wyposażona w windę. Od strony dziedzińca zaprojektowano zieleń, 14 miejsc parkingowych i 4 garaże. Na parterze usytuowano 5 lokali pod usługi i handel

Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego, która przyznała certyfikat dla budynku TBS,  od 2007 roku zajmuje się komercjalizacją wyników badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych na Uniwersytecie Łódzkim oraz wspiera działalność Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie kreowania, transferu i zarządzania nowoczesnymi technologiami.

Fundacja prowadzi usługi doradcze i eksperckie oraz szkoleniowe, a także pomaga w pozyskaniu finansowana na wdrażanie innowacyjnych produktów i usług. Świadczymy usługi doradcze w pozyskiwaniu środków krajowych i unijnych na badania i rozwój, także we współpracy na linii uczelnia – biznes.

Inne artykuły

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści