Nowe chodniki

Kolejne chodniki w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwa remont na ośmiu miejskich ulicach.

Drogowcy zamontowali już nowe chodniki przy ulicy Władysława Reymonta i Jacka Malczewskiego. Ekipa budowlana przeniosła się teraz na ulicę Marii Skłodowskiej – Curie, gdzie instaluje krawężnik i wykłada deptak z kostki betonowej.

– Chcemy pieszym stworzyć komfort łatwego i bezpiecznego poruszania się po Zduńskiej Woli. Równe chodniki z podjazdami to ułatwienie dla osób poruszających się balkonikiem, rodziców z dziecięcym wózkiem czy osób z niepełnosprawnościami – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Ulice Obrońców Westerplatte, Srebrna, Tulipanowa, Dworcowa na odcinku od Marii Skłodowskiej-Curie do Juliusza Słowackiego i Szadkowska 20 w okolicy mini bazarku – na tych ulicach jeszcze w tym roku drogowcy usuną stare, nierówne płyty chodnikowe i wyłożą nowe z kostki betonowej.

Inwestycję wykonuje zduńskowolska firma BUD-MAX Mariusz Sobczak. Zgodnie z warunkami umowy na zakończenie remontu ma czas do końca roku. W ramach tego zadania zmodernizowanych zostanie ponad 3400 m2 chodników.

 

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Przejdź do treści