Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Na działce Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Wileńskiej miasto wybudowało wielofunkcyjne trawiaste boisko do gry w piłkę nożna i siatkową – Jest to w pełni profesjonalne boisko z systemem nawadniania, drenażem do odwadniania i energooszczędnym oświetleniem LED. Za bramkami zainstalowaliśmy specjalne siatki o wysokości 6 metrów, dzięki czemu podczas gry piłka nie wypadnie na sąsiednią ulice – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli. – Chcemy prawidłowo przygotować nawierzchnie do użytkowania, dlatego obiekt otworzymy wiosną przyszłego roku – dodaje.

Miasto inwestuje w obiekty sportowe, aby były one nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców – Na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Stefana Okrzei jeszcze w tym roku zostanie wybudowane dodatkowe boisko treningowe. Ono również będzie miało trawiastą murawę i energooszczędne oświetlenie, co stworzy komfortowe warunki treningowe, także w godzinach wieczornych. Ta inwestycja realizowana jest z budżetu obywatelskiego, zgłosili ją do niego karszniccy społecznicy – opowiada Paweł Szewczyk.

Budowę nowego obiektu sportowego zrealizowała firma Zakład Robót Ogrodniczych Renata Przybylska z Leszna. Inwestycja kosztowała ponad 600 tys zł.

 

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Masz zielone, grasz w zielone

Kwiatowe kaskady w Karsznicach i Zielone Osiedle Jana Pawła II – to te proekologiczne projekty zgłoszone przez mieszkańców do pierwszego Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli urząd miasta zrealizuje w przyszłym roku.

Przejdź do treści