Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

 – Proszę przyjąć wyrazy wielkiego szacunku i uznania. Dzięki waszej ciężkiej pracy osoby uciekające przed wojną znalazły w naszym mieście bezpieczne schronienie. Byliście także na pierwszej linii frontu w walce z wirusem COVID-19. Nie zawahaliście się nieść pomocy najsłabszym i najbardziej potrzebującym. W imieniu wszystkich mieszkańców Zduńskiej Woli, bardzo Wam za to dziękuję – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Miasto w roku ubiegłym wyremontowało stary, niszczejący budynek przy ulicy Królewskiej 8. Nowa siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej jest dostosowana teraz do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i rodziców z wózkami dziecięcymi. W komfortowych warunkach mieszkańcy mogą załatwić tu sprawy związane ze świadczeniami socjalnymi.

21 listopada 1989 roku w Charzykowy spotkali się ówcześni pracownicy opieki społecznej z Joanną Staręgą-Piasek i Jackiem Kuroniem. Wypracowali wówczas nowy kierunek zmian w pomocy społecznej. Dzień ten na trwale zapisał się w kalendarzu i jest okazją do świętowania dla wszystkich pracowników pomocy społecznej.

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Węglowi oszuści

Wysokie ceny i słaba dostępność węgla to okazja dla oszustów. Podszywają się oni pod miejskich urzędników i żądają zapłaty za surowiec. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Wybudowaliśmy pumptrack

Rowerowe szaleństwo w Zduńskiej Woli. Zakończyła się budowa pumptracku. Potrzebę jego wybudowania zgłosili młodzi mieszkańcy.

Przejdź do treści