Logo Miasta Zduńska Wola

»

Nie pompujesz – nie jedziesz!

Pumptrack w Zduńskiej Woli. Na działce przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza wystartowała budowa nowoczesnego toru do rowerowego szaleństwa. Jego budowę wymyślili młodzi mieszkańcy.

Pełen zakrętów, głębokich dołków i stromych podjazdów ponad dwustumetrowy tor do jazdy rowerem zostanie wybudowany w sąsiedztwie Zduńskiej Wody.–Budowa pumptracku będzie początkiem nowego miejskiego obszaru. Będzie to przestrzeń nie tylko dla mieszkańców, ale także dla czworonogich przyjaciół. W sąsiedztwie nowego toru w tym roku wybudujemy także wybieg dla psów, w którym zwierzęta będą mogły swobodnie się wybiegać i pokonywać rozmaite przeszkody – mówi wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk.

Z inicjatywą budowy toru wyszła zduńskowolska młodzież. Młodzi ze swoim pomysłem zgłosili się do miejskiego radnego Piotra Pacelta. Wspólnie przygotowali opis inwestycji, wskazali lokalizację i uzasadnili potrzebę budowy. Projekt w głosowaniu zdobył 449 głosów mieszkańców i zajął pierwsze miejsce.

Pumptrack na działce przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza buduje firma Velo Projekt z Warszawy. Zgodnie z umową na realizację inwestycji ma czas do końca listopada br.

Inne artykuły

Dwa tygodnie na petycje mieszkańców

Mieszkańcy Zduńskiej Woli jeszcze przez dwa tygodnie mogą składać petycje przeciwko planom budowy spalarni odpadów. Do samorządu wpłynęły już trzy takie pisma. Miasto czeka na kolejne, by rozpatrzyć je wspólnie. Termin mija 14 grudnia.

Sukces Piotra Malika

Zduńskowolanin Piotr Malik uzyskał licencję trenerską UEFA A. Na co dzień trenuje drużynę U- 14 Widzewa Łódź

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Zduńska Wola na czele

UKS Akademia Zduńska Wola niepowstrzymana! Zduńskowolanki po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w lidze

Moto Mikołaje Dzieciom w Zduńskiej Woli

Grupa motocyklistów ze Zduńskiej Woli i okolic zorganizowała akcję Moto Mikołaje Dzieciom. Tradycyjnie motocykliści przygotowali upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach.

Rozmowy, które przenoszą góry

Inkubator Inicjatyw Społecznych przy ulicy Łaskiej 38 zaprasza na bezpłatne spotkania „Otwarty proces grupowy”. Prowadzi je psychoterapeutka Marta Balcerzak

Przejdź do treści