Nie pompujesz – nie jedziesz!

Pumptrack w Zduńskiej Woli. Na działce przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza wystartowała budowa nowoczesnego toru do rowerowego szaleństwa. Jego budowę wymyślili młodzi mieszkańcy.

Pełen zakrętów, głębokich dołków i stromych podjazdów ponad dwustumetrowy tor do jazdy rowerem zostanie wybudowany w sąsiedztwie Zduńskiej Wody.–Budowa pumptracku będzie początkiem nowego miejskiego obszaru. Będzie to przestrzeń nie tylko dla mieszkańców, ale także dla czworonogich przyjaciół. W sąsiedztwie nowego toru w tym roku wybudujemy także wybieg dla psów, w którym zwierzęta będą mogły swobodnie się wybiegać i pokonywać rozmaite przeszkody – mówi wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk.

Z inicjatywą budowy toru wyszła zduńskowolska młodzież. Młodzi ze swoim pomysłem zgłosili się do miejskiego radnego Piotra Pacelta. Wspólnie przygotowali opis inwestycji, wskazali lokalizację i uzasadnili potrzebę budowy. Projekt w głosowaniu zdobył 449 głosów mieszkańców i zajął pierwsze miejsce.

Pumptrack na działce przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza buduje firma Velo Projekt z Warszawy. Zgodnie z umową na realizację inwestycji ma czas do końca listopada br.

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Przejdź do treści