Szukaj

„Nie boję się wody” – edycja 2026

Zduńskiej Woli przyznano dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na prowadzenie zajęć nauki pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

„Nie boję się wody” to zadanie, jakie będzie realizowane w Zduńskiej Woli od 12 maja 2026 roku w ramach Projektu ABC Ruchu pływam – ćwiczę, ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zadanie obejmuje 20 godzin pozalekcyjnych i bezpłatnych zajęć nauki pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Zduńska Wola. Cotygodniowe zajęcia realizowane będą w sześciu 15-osobowych grupach. Nauką pływania objętych zostanie łącznie 90 uczniów naszych szkół.

Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja fizyczna dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Uczestnicy zajęć zostaną zapoznani również z podstawowymi zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie oraz w pobliżu akwenów.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów pływania na pływalni krytej przy ul. Jana Kilińskiego 27, zarządzanej przez Zduński Sport spółkę z o.o. z siedzibą w Zduńskiej Woli.

Na realizację zadania Zduńskiej Woli przyznano dofinansowanie w kwocie 15.000 zł z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Sportu  i Turystyki.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć zostały przesłane rodzicom i opiekunom prawnym uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego VULCAN.

Informacje są również dostępne w Biurze Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zduńska Wola pod numerem telefonu 43 825 02 32.

Logo polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki przedstawia białego orła ze złotą koroną i napisem "Minister Sportu i Turystyki" obok biało-czerwonego paska.

Inne artykuły

Co się będzie działo w Zduńskiej Woli?

Zduńskowolanie już mogą przygotowywać się do pierwszych wydarzeń związanych z Dniami Zduńskiej Woli. Wcześniej jeszcze czekają na mieszkańców wystawy spektakle oraz ciekawe seanse kinowe.

Dni Zduńskiej Woli 2026. Pełny program obchodów

Główne koncerty Dni Zduńskiej Woli po raz drugi odbywać się będą na Stadionie Miejskim. Tam zaplanowano finał obchodów, natomiast tradycyjnie rozpocznie je Alternatywna Zduńska Wola. Sporo także zaplanowano wydarzeń towarzyszących. Świętowanie zaczynamy 12 czerwca, a podsumujemy 21 czerwca.

Pomysł mieszkańców z Zielonego Budżetu

Mieszkańcy Zduńskiej Woli zdecydowali, że w 2027 roku z Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli powinien być przeprowadzony projekt „Rewitalizacja wraz z przebudową skweru miejskiego przy 1 Maja/S.Okrzei.”

Dzień Dziecka z Ratuszem

Na nieskrępowanej zabawie spędzały popołudnie 1 czerwca dzieci w Zduńskiej Woli. Przygotowano dla nich Dzień Dziecka z Ratuszem i liczne atrakcje.

Przejdź do treści