Rodzina z powiatu zduńskowolskiego potrzebująca pomocy to 27 letnia Monika, która sama wychowuje dwie córki. W Weekend Cudów, który przypada w tej edycji na dni 13-14 grudnia 2025 roku, otrzymają prezenty świąteczne, na które złożyło się kilka zbiórek.
Wspólną akcję przeprowadziło Biuro Promocji, Kultury i Aktywności Miejskiej Urzędu Miasta Zduńska Wola wraz z Młodzieżową Radą Miasta i Starostwem Powiatowym w Zduńskiej Woli. Zbiórka datków została przeprowadzona wśród radnych Rady Miasta Zduńska Wola oraz radnych Rady Powiatu Zduńskowolskiego, pracowników Urzędu Miasta Zduńska Wola, a także Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.
Wsparły nas także firmy Zwoltex ze Zduńskiej Woli oraz Bestpal Skład Opału Opiesin, a także Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli i aquapark Zduńska Woda.
Dzięki temu udało się przygotować prezenty, o jakie prosiła rodzina. Najważniejsze to nowa lodówka, garnki i opał oraz żywność. Są także poduszki i ręczniki. Mama z córkami otrzymają także nowe ubrania m. in. kurtki i buty zimowe. W paczkach znajdą również słodycze i wymarzone zabawki.
Paczki na Święta Bożego Narodzenia dla wybranej rodziny zostały zapakowane w piątek, 12 grudnia w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli. Pojadą do magazynu Szlachetnej Paczki, skąd w weekend zostaną zawiezione do rodziny.









