Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Nasi na Mistrzostwach Europy w Bolonii

Z dobrej strony zaprezentował się na kulowych Mistrzostwach Europy w Bolonii reprezentant SOKOŁA Zduńska Wola Kacper Sadowski. W sobotę Kacper startował w konkurencji Kdw 60L, którą ukończył na 19 miejscu z wynikiem 615,4 pkt. Startowało 32 zawodników, drugi reprezentant Polski Maciek Kowalewicz z Gwardii Olsztyn z wynikiem 616,1 był 17.

W niedzielę w trudnej technicznie, olimpijskiej konkurencji Kdw 3×40 strzałów Kacper zakończył strzelanie na 15 miejscu z rekordem życiowym 1156 pkt. W konkurencji tej jego kolega z kadry Maciek Kowalewicz w finale zdobył brązowy medal, startowało 35 zawodników. W poniedziałek konkurencję karabin 50m mix leżąc Kacper razem z koleżanką Weroniką Bykowską z TKS LOK Tarnów ukończyli na 12 miejscu na 21 drużyn, druga polska drużyna Maciek Kowalewicz i Julia Piotrowska była 9.

Przypomnijmy, że Kacper startował w konkurencjach, których nie może trenować w klubie z powodu braku strzelnicy kulowej. Występ zawodnika Sokoła, który jest pierwszy rok juniorem, daje nadzieję na kolejne udane występy w Kadrze Narodowej.

Tekst: trener Wojciech Sadowski