Szukaj

Narodowe czytanie w Zduńskiej Woli

W piątek, 5 września 2025 roku, na skwerze Pawła Królikowskiego odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Tegoroczną lekturą były dzieła Jana Kochanowskiego – jednego z najwybitniejszych twórców polskiego renesansu. Uczestnicy mogli usłyszeć fragmenty jego fraszek, pieśni i trenów, które czytali przedstawiciele władz miasta, instytucji kultury, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Zduńskiej Woli.

Spotkaniu towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera wspólnego obcowania z literaturą, a każdy, kto przyniósł swój egzemplarz, miał możliwość opatrzenia go pamiątkową pieczęcią przygotowaną specjalnie na tę okazję.

Narodowe Czytanie przypomina nam co roku o pięknie i sile polskiego słowa oraz znaczeniu literatury w budowaniu wspólnej tożsamości. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i zapraszamy na kolejne edycje.

Inne artykuły

Zielony budżet tylko do poniedziałku

Może to być nowy zielony skwerek, aleja drzew czy kwietna łąka. Mieszkańcy Zduńskiej Wioli mogą sami zaproponować jak urządzić zieleń w swojej okolicy. Wnioski do Zielonego Budżetu Miasta Zduńska Wola 2027 przyjmowane będą jeszcze tylko do poniedziałku, 20 kwietnia.

Konkurs na Maskotkę Zduńskiej Woli

Laureaci Konkursu na Maskotkę Zduńskiej Woli zostali nagrodzeni podczas uroczystości, jaka odbyła się w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z okazji 200-lecia nadania praw miejskich Zduńskiej Woli.

Ulica Daleka z rządowym dofinansowaniem

Umowa na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg została podpisana. Zduńska Wola otrzyma ponad 961 tys. zł na inwestycję, która zakończy się jeszcze w tym roku. To przebudowa ulicy Dalekiej.

Etnograficzne badania terenowe znów w Zduńskiej Woli

Kolejny raz w Zduńskiej Woli pojawią się studenci, by przeprowadzić etnograficzne badania terenowe. Tym razem będą skupiać się na kolejowym dziedzictwie osiedla Karsznice oraz na przemysłowym dziedzictwie fabryki „Zwoltex”.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Zduńskiej Woli odbyły się uroczystości przy obelisku na cmentarzu komunalnym. Mieszkańcy oddali hołd pomordowanym w 1940 roku oficerom Wojska Polskiego.

Przejdź do treści