Przejdź do treści

Napis promujący miasto nad Kępiną

Około sześciometrowy przestrzenny, podświetlany napis "Zduńska Wola" zostanie umieszczony nad Kępiną. To pomysł mieszkańców z Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli na rok 2025.

„Przestrzenny napis promujący miasto” to projekt z Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli na rok 2025. W głosowaniu mieszkańców zdobył 205 głosów i został skierowany do realizacji. W początkach maja został wybrany wykonawca, który napis zaprojektuje i wybuduje wraz z przyłączem elektroenergetycznym.

Zadaniem firmy Systemy Informacji Wizualnej GRAF z Kielc będzie najpierw przygotowanie wizualizacji, a po jej zatwierdzeniu zaprojektowanie, a następnie wybudowanie napisu przestrzennego 3D o długości około 6 metrów i wysokości około 2,8 metra. Nazwa miasta zostanie ułożona piętrowo.

Litery w wyrazie „Zduńska” mają być mniejsze i mieć około 75-85 cm, a w wyrazie „Wola” – 140 cm wysokości. Zamiast  litery „O” ma być podświetlane ażurowe serce. Litery powinny być z aluminium malowanego proszkowo.

Do napisu ma być wybudowane przyłącze elektroenergetyczne do jego podświetlenia. Przewidziano, że będą to 4 lampy najazdowe o mocy 40 W umieszczone w fundamencie oraz podświetlane ażurowe serce o mocy max. 200 W.

Zlecenie powierzono firmie Systemy Informacji Wizualnej GRAF z Kielc. Cena to 116.604 zł.

Inne artykuły

Koncertowe Dni Zduńskiej Woli

Nowe miejsce koncertów na Dni Zduńskiej Woli sprawdziło się doskonale. Na stadionie miejskim przy ul. Łaskiej w sobotę i niedzielę mieszkańcy bawili się przy znakomitej muzyce, a także w wesołym miasteczku i podczas animacji dla najmłodszych.

Taka jest alternatywna Zduńska Wola

Alternatywna strona Zduńskiej Woli objawiła się podczas koncertów, które rozpoczęły muzyczne święto w mieście. W czwartek i piątek 19 i 20 czerwca 2025 roku w Miejskim Domu Kultury Ratusz odbywały się wydarzenia pod wspólną nazwą Alternatywna Zduńska Wola.

Ulica Fabryczna będzie zamknięta dla samochodów

Od piątku ulica Fabryczna zostanie zamknięta dla ruchu. Samochodami będą mogli przejechać wyłącznie mieszkańcy oraz służby komunalne. Pierwszy zielony woonerf, zgodnie z pierwotnym zamysłem, zostanie oddany do użytku pieszym i rowerzystom.

Rondo z imieniem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Imię Marszałka Józefa Piłsudskiego dostało rondo na skrzyżowaniu ulic Getta Żydowskiego oraz Łódzkiej w Zduńskiej Woli. Decyzja, którą podjęli radni miejscy na sesji w maju właśnie zaczęła obowiązywać.

Można wymienić piec z dotacją. Trwa nabór wniosków

Jak wymienić stary piec na ekologiczne źródło ogrzewania? Można skorzystać z dotacji z miejskiego programu Stop Smog. W edycji na 2025 rok mieszkańcy mogą składać wnioski o dofinansowanie do wysokości 7 tys. złotych.

Przejdź do treści