Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Na skrzyżowaniu bez nakazu

Kierowcy nie mają już obowiązku skrętu w prawo przy wyjeździe z nowej ulicy Władysława Jachowicza w Zduńskiej Woli. Od czwartku, 6 czerwca, zmieniono organizację ruchu i na skrzyżowaniu nie ma już ograniczeń.

Ze skrzyżowania ulicy Władysława Jachowicza z Kościelną w Zduńskiej Woli zdjęty został znak nakazu skrętu w prawo. Tym samym od 6 czerwca obowiązuje nowa organizacja ruchu. Można z nowej ulicy wyjechać w prawo, w kierunku ulicy Adama Mickiewicza, ale także przejechać na wprost w ulicę Stefana Złotnickiego, jak również skręcić w lewo do placu Wolności. Trzeba jednak zatrzymać się przed znakiem STOP.

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu została wprowadzona po analizie obecnego natężenia ruchu oraz obserwacji zachowania kierowców.

Ulicą Kościelną zarządza powiat zduńskowolski i to decyzją Zarządu Dróg Powiatowych w Zduńskiej Woli, w odpowiedzi na liczne wnioski i prośby mieszkańców, zlikwidowano znak nakazu skrętu w prawo.

Oznakowanie zostało zmienione w czwartek rano  przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Zduńskiej Woli.

Na  ulicy Władysława Jachowicza na całej jej długości obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę.

Budowa drogi pozwoliła na otwarcie terenów inwestycyjnych oraz poprawę dostępności komunikacyjnej. Prace na zlecenie Urzędu Miasta Zduńska Wola prowadziła firma Hydromak z Poręb koło Zduńskiej Woli. Wartość zadania to ponad 8 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 7.523.986,00 zł.

Powstały dwie nowe ulice: od ulicy Kościelnej do ulicy Komisji Edukacji Narodowej  w Zduńskiej Woli nosi nazwę kpt. Władysława Jachowicza. Ulica jest równoległa do południowej części placu Wolności i ulicy Sieradzkiej. Z kolei uliczka równoległa, która prowadzi od ulicy Komisji Edukacji Narodowej do ogrodzenia terenu parafialnego ma nazwę ks. płk. Józefa Balcerczyka. Inwestycja pod nazwą „Budową drogi od ul. Stefana Złotnickiego do ul. Komisji Edukacji Narodowej” została odebrana 15 kwietnia 2024 roku.

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści