Logo Miasta Zduńska Wola

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Barwnym i hałaśliwym korowodem przeszli przez Karsznice podopieczni szkół i przedszkola. To kolejne przedsięwzięcia wpisujące się w obchody Jubileuszu 90-lecia Osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli.

Kolorowy Korowód zorganizowano w piątek, 2 czerwca. Wspólnie przeszli w nim podopieczni Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kolejarzy Polskich, Publicznego Przedszkola nr 7 „Pod Zielonym Semaforem” oraz Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli.

Uczestnicy przeszli najpierw do pomnika Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli, gdzie złożono symboliczne kwiaty. Z kolei na płycie stadionu uczestnicy utworzyli symboliczną liczbę 90, a następnie wspólnie zatańczyli „Belgijkę”. Na koniec kolorowego wydarzenia dzieci rysowały kredą na asfalcie ulicy Stefana Okrzei.

Kolorowy Korowód wpisuje się w kalendarz Obchodów Jubileuszu 90-lecia Osiedla Karsznice, jaki przygotowuje Społeczny Komitet Obchodów Jubileuszu 90-lecia Osiedla Karsznice.

 

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści