Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Do mapy drogowych inwestycji realizowanych w tym roku dołączyła ulica Jasna na odcinku od ulicy Adama Mickiewicza do Prostej – Wyremontowana droga będzie miała chodnik, drogę rowerową, zjazdy do posesji oraz energooszczędne oświetlenie LED – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Czterysta metrów, które zostanie przebudowane ma duże znaczenie komunikacyjne dla Zduńskiej Woli – Remontowany odcinek nie jest imponująco długi, lecz otworzy nowe połączenie ul. Adama Mickiewicza z ul. Prostą. Pozwoli to zmniejszyć ruch na pozostałych ulicach w mieście – wyjaśnia Konrad Pokora.

Miasto w ubiegłym roku zrealizowało pierwszy etap przebudowy ulicy Jasnej. Drogowcy rozebrali stary, wąski przepust i wybudowali tu solidny most, który rozwiąże problem komunikacyjny mieszkańców.

Na przebudowę urząd pozyskał 1,57 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycję zrealizuje firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich ze Zduńskiej Woli. Wykonawca na realizację ma pięć miesięcy od dnia podpisania umowy.

Inne artykuły

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Masz zielone, grasz w zielone

Kwiatowe kaskady w Karsznicach i Zielone Osiedle Jana Pawła II – to te proekologiczne projekty zgłoszone przez mieszkańców do pierwszego Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli urząd miasta zrealizuje w przyszłym roku.

Przejdź do treści