Logo Miasta Zduńska Wola

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Do mapy drogowych inwestycji realizowanych w tym roku dołączyła ulica Jasna na odcinku od ulicy Adama Mickiewicza do Prostej – Wyremontowana droga będzie miała chodnik, drogę rowerową, zjazdy do posesji oraz energooszczędne oświetlenie LED – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Czterysta metrów, które zostanie przebudowane ma duże znaczenie komunikacyjne dla Zduńskiej Woli – Remontowany odcinek nie jest imponująco długi, lecz otworzy nowe połączenie ul. Adama Mickiewicza z ul. Prostą. Pozwoli to zmniejszyć ruch na pozostałych ulicach w mieście – wyjaśnia Konrad Pokora.

Miasto w ubiegłym roku zrealizowało pierwszy etap przebudowy ulicy Jasnej. Drogowcy rozebrali stary, wąski przepust i wybudowali tu solidny most, który rozwiąże problem komunikacyjny mieszkańców.

Na przebudowę urząd pozyskał 1,57 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycję zrealizuje firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich ze Zduńskiej Woli. Wykonawca na realizację ma pięć miesięcy od dnia podpisania umowy.

Inne artykuły

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści