Modernizujemy oświetlenie

Z krajobrazu centrum miasta znikną wiszące na słupach przewody. Rozpoczęła się przebudowa oświetlenie ulicznego na Placu Wolności i ulicy Łaskiej.

Elektrycy zlikwidują stare,  betonowe słupy oświetleniowe z wyeksploatowanymi i energochłonnymi oprawami sodowymi. – W północnej części Placu Wolności i po jednej stronie ulicy Łaskiej do ulicy Jana Kilińskiego zainstalujemy dwadzieścia siedem nowych ulicznych latarni – mówi wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk.

Przewody niskiego napięcia znikną wraz z betonowymi słupami – Inwestycje realizujemy w porozumieniu z Polską Grupa Energetyczną, która likwiduje starą linię energetyczną i poprowadzi przewody pod ziemią. Następnie my zamontujemy nowe, stylowe uliczne latarnie – opowiada Paweł Szewczyk.

Modernizacja miejskiego oświetlenie wykonuje firma Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne Paweł Ratajczyk z Burzenina,  która na wykonanie remontu oświetlenia centrum miasta ma czas do końca roku.

Zduńską Wolę oświetla już niemal trzy tysiące energooszczędnych świetlówek. To największa od lat modernizacją ulicznych latarni w naszym mieście. Przestarzałe i awaryjne oprawy zostały zastąpione przez nowoczesne lampy LED. Na naprawę oświetlenia dróg urząd pozyskał 2,6 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu SOWA.

Inne artykuły

Cenowy skok na kasę basenów

Coraz mocniej galopującą inflację i drakoński skok cen energii elektrycznej odczuwa kryta pływalnia. Czy sześciokrotna podwyżka opłat za prąd spowoduje tymczasowe zamknięcie Zduńskiej Wody?

Dodatek nie tylko węglowy

Wysoki wzrost cen podstawowych produktów odczuwają domowe budżety zduńskowolan. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej wypłaci świadczenie pieniężne mieszkańcom, którzy swoje domy ogrzewają m.in. drewnem czy gazem LPG.

Głosujemy!

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim Zduńskiej Woli. Do przyszłorocznej edycji mieszkańcy zgłosili trzydzieści cztery projekty. Dwadzieścia trzy z nich spełniły wymogi formalne i merytoryczne.

Dla kogo mieszkania na Juliusza 5-9?

Znamy kryteria oceny wniosków o wynajem mieszkań w bloku, który powstaje na ulicy Juliusza 5-9. Budynek ma być gotowy do zamieszkania w pierwszej połowie 2023 roku.

Rowerem trzy godziny za darmo!

Trzy pierwsze godziny użytkowania rowerów miejskich za darmo od dziś do niedzieli! To prezent dla zduńskowolan z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Miasto zachęca, by przesiadać się z samochodów na rowery lub do autobusów miejskich. MPK rozpoczął właśnie badanie opinii pasażerów.

83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Osiemdziesiąt trzy lata temu Związek Radziecki bez wypowiedzenia wojny dokonał napaści zbrojnej na Polskę. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Przejdź do treści