Logo Miasta Zduńska Wola

Mitologiczna gra miejska w Zduńskiej Woli. Można się zapisywać

Wędrówka Odyseusza po ulicach Zduńskiej Woli? To najnowszy pomysł na grę miejską ,,Droga ku miłości”, jaką proponuje Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli. Zapisy do udziału trwają do 22 września.

Mitologiczna gra miejska ,,Droga ku miłości” to propozycja dla uczniów szkół średnich, którzy będą mogli wcielić się w rolę prawdziwych podróżników i przemierzyć trasę tułaczki Odyseusza. Do 22 września Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli czaka na zgłoszenia.

Do  uczestnictwa w mitologicznej grze miejskiej ,,Droga ku miłości” mogą zgłaszać się uczniowie zduńskowolskich szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy będą poruszać się grupami po Zduńskiej Woli w celu odnalezienia całego listu Odyseusza do ukochanej. Grupy będą wcielać się w prawdziwych podróżników przemierzając trasę tułaczki mitologicznego wodza. Na punktach podczas zabawy uczestnicy będą musieli stawić czoła zadaniom z zakresu wiedzy mitologicznej.  Ale to od graczy będzie zależało, jak historia się potoczy… Gra zakończy się wyłonieniem trzech zwycięskich zespołów.

Inicjatorkami wydarzenia są uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielskiego w Zduńskiej Woli Wiktoria Czerniewicz i Julia Nawrot.

Wydarzenie zaplanowano na piątek,  6 października. Rozpocznie nie o godz. 10 na terenie Zduńskiej Woli. Między innymi w  Parku Miejskim im. Stefana Złotnickiego, na skwerze im. Pawła Królikowskiego, w Miejskim Dom Kultury Ratusz, oraz Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, a także na górce obok ,,Zduńskiej Wody”.Do udziału w grze konieczna jest rejestracja zespołu liczącego do 5 osób. Członkiem każdego z nich mogą być uczniowie szkół z terenu powiatu zduńskowolskiego w wieku 14 – 18 lat lub osoby dorosłe.Rejestracji dokonać można do 22 września 2023 roku włącznie, poprzez wysłanie zgłoszenia pod adresem: sylwia.zbijewska@mdk-zdunskawola.pl. Zgłoszenie można również dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą pod adresem: Miejski Dom Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, 98-220 Zduńska Wola.Pełne informacje w regulaminie na stronie: www.mdk-zdunskawola.pl

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści