Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Mitologiczna gra miejska w Zduńskiej Woli. Można się zapisywać

Wędrówka Odyseusza po ulicach Zduńskiej Woli? To najnowszy pomysł na grę miejską ,,Droga ku miłości”, jaką proponuje Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli. Zapisy do udziału trwają do 22 września.

Mitologiczna gra miejska ,,Droga ku miłości” to propozycja dla uczniów szkół średnich, którzy będą mogli wcielić się w rolę prawdziwych podróżników i przemierzyć trasę tułaczki Odyseusza. Do 22 września Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli czaka na zgłoszenia.

Do  uczestnictwa w mitologicznej grze miejskiej ,,Droga ku miłości” mogą zgłaszać się uczniowie zduńskowolskich szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy będą poruszać się grupami po Zduńskiej Woli w celu odnalezienia całego listu Odyseusza do ukochanej. Grupy będą wcielać się w prawdziwych podróżników przemierzając trasę tułaczki mitologicznego wodza. Na punktach podczas zabawy uczestnicy będą musieli stawić czoła zadaniom z zakresu wiedzy mitologicznej.  Ale to od graczy będzie zależało, jak historia się potoczy… Gra zakończy się wyłonieniem trzech zwycięskich zespołów.

Inicjatorkami wydarzenia są uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielskiego w Zduńskiej Woli Wiktoria Czerniewicz i Julia Nawrot.

Wydarzenie zaplanowano na piątek,  6 października. Rozpocznie nie o godz. 10 na terenie Zduńskiej Woli. Między innymi w  Parku Miejskim im. Stefana Złotnickiego, na skwerze im. Pawła Królikowskiego, w Miejskim Dom Kultury Ratusz, oraz Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, a także na górce obok ,,Zduńskiej Wody”.Do udziału w grze konieczna jest rejestracja zespołu liczącego do 5 osób. Członkiem każdego z nich mogą być uczniowie szkół z terenu powiatu zduńskowolskiego w wieku 14 – 18 lat lub osoby dorosłe.Rejestracji dokonać można do 22 września 2023 roku włącznie, poprzez wysłanie zgłoszenia pod adresem: sylwia.zbijewska@mdk-zdunskawola.pl. Zgłoszenie można również dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą pod adresem: Miejski Dom Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, 98-220 Zduńska Wola.Pełne informacje w regulaminie na stronie: www.mdk-zdunskawola.pl

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści