Miłość na medal

Dziewiętnaście par odebrało dzisiaj wyróżnienie za długoletnie pożycie małżeńskie. Wszystkie mogą pochwalić się półwiecznym stażem.

Uroczystości rozpoczęły się w mszą św. w bazylice mniejszej przy ulicy Kościelnej. Następnie uczestnicy udali się do zduńskowolskiego Ratusza, gdzie nastąpiło oficjalne wręczenie wyróżnień. Całości wydarzenia dopełnił koncert chóru „Złota Jesień”.

– Państwa obecność jest dowodem wierności złożonej niegdyś przysiędze. Dziękuje za wszystko, co budowaliście jako małżeństwa i rodziny. Dzięki miłości i wytrwałości potrafiliście pokonać wiele przeciwności losu. Składam najlepsze życzenia dobrego zdrowia i chwil pełnych radości –  mówi prezydent Zduńskiej Woli, Konrad Pokora.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest nagrodą dla osób, które przeżyły co najmniej pięćdziesiąt lat w jednym związku małżeńskim.

Pary, które otrzymały wyróżnienie podczas uroczystości:

 1. Zofia i Jerzy Barczyńscy
 2. Emilia i Franciszek Bartczakowie
 3. Barbara i Zbigniew Bednarkowie
 4. Teresa i Aleksy Furmańczykowie
 5. Krystyna i Wojciech Grelewscy
 6. Maria i Stanisław Kowalscy
 7. Krystyna i Stanisław Królikowscy
 8. Halina i Wojciech Maciejewscy
 9. Danuta i Stanisław Mataśka
 10. Wiesława i Włodzimierz Mewald
 11. Jolanta i Ryszard Miszczyszyn
 12. Elżbieta i Tadeusz Poradzińscy
 13. Mirosława i Bogdan Rybaccy
 14. Grażyna i Zbigniew Staszewscy
 15. Stanisława i Michał Stefańscy
 16. Bożena i Kazimierz Sucheccy
 17. Barbara i Stanisław Śpiewak
 18. Teresa i Stanisław Tomaszewscy
 19. Krystyna i Roman Wardęga

Inne artykuły

Ekologiczne zioła od Portugalczyków

Z okazji pierwszego dnia wiosny Portugalczycy przygotowali zduńskowolanom biodegradowalne doniczki z nasionami ziół. To początek kolejnego pilotażu zagranicznego startupu w Zduńskiej Woli.

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 23 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26. Przebieg obrad można śledzić w Internecie.

Po pierwsze: segreguj!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji przypominamy, co zrobić, aby zwiekszyć szanse na ponowne wykorzystanie produktów i zmniejszyć produkcję odpadów.

Oszustwo na węgiel

Węglowi oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i chcą wyłudzić pieniądze. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Stoimy po jasnej stronie

Wkrótce cała ulica Jasna dołączy do mapy utwardzonych dróg w Zduńskiej Woli. Na jej rozbudowę urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Kręcimy dla Zduńskiej Woli

W czerwcu startuje rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zduńska Wola dołącza do piątej edycji konkursu.

Przejdź do treści