Miasto pyta społeczników

Działasz na rzecz Zduńskiej Woli lub jej mieszkańców? Wypełnij ankietę na temat Inkubatora Inicjatyw Społecznych. Miasto chce wiedzieć, jakiego wsparcia po okresie pandemii potrzebować będą lokalne stowarzyszenia i fundacje.

– Okres pandemii to trudny czas dla nas wszystkich. Wyzwania postawił również przed społecznikami. Zmusił do ograniczenia, a nawet zawieszenia działalności. Choć byli też działacze, którzy nie zważając na zagrożenie, nieśli pomoc potrzebującym – zauważa Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Dziś chcemy pomóc im odnaleźć się w rzeczywistości po pandemii i pytamy, jakiego wsparcia potrzebują najbardziej – dodaje. 

Urząd przygotował ankietę, w której pyta zduńskowolskich społeczników, jakie mają plany rozwoju i jak miasto może wesprzeć ich w realizacji pomysłów. Pomocą służyć będzie im Inkubator Inicjatyw Społecznych. 

– Dotychczas nieodpłatnie udostępniał organizacjom nowoczesne, w pełni wyposażone sale konferencyjne, biurowe i studio nagrań w budynku przy ul. Łaskiej 38, dostosowane do potrzeb dzieci, młodzieży, seniorów czy osób niepełnosprawnych. Teraz chcemy rozwinąć jego działalność o szkolenia, doradztwo, pomoc prawną czy księgową – wymienia Krystyna Bąk, dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Miasta. – Zakres usług chcemy dopasować do potrzeb zduńskowolskich organizacji pozarządowych, dlatego zapraszamy ich przedstawicieli do udziału w naszym badaniu – dodaje. 

Wypełnienie internetowej ankiety zajmuje nie więcej niż pięć minut. Urząd pyta w niej społeczników, jak miasto może wesprzeć ich działalność. Mogą na przykład wybrać zakres szkoleń, ocenić pomysł stworzenia miejskiej bazy wolontariuszy czy organizacji spotkań integrujących lokalnych działaczy. 

Rządowe obostrzenia sanitarne zmusiły władze miasta do zamknięcia inkubatora. – Wierzymy jednak, że sytuacja epidemiczna się poprawi i w połowie roku znów będziemy mogli zaprosić mieszkańców na Łaską 38 – mówi Krystyna Bąk.

To adres dobrze znany aktywnym zduńskowolanom. Zanim w życie weszły pandemiczne obostrzenia, w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych regularnie spotykali się rodzice z Klubu Kangura, osoby niewidzące i niedowidzące z Saloniku Artystyczno-Towarzyskiego „Zobaczyć więcej” czy nieformalny klub trzeźwości. Odbywały się tu również spotkania z dietetykami, psychologami i lekarzami.

Jak mogę wypełnić ankietę?

Inne artykuły

Przejdź do treści