Miasto organizuje punkt szczepień

Zduńska Wola uruchomi Punkt Szczepień Masowych na COVID-19. Działać będzie sześć dni w tygodniu w nowoczesnym obiekcie szatniowym na stadionie miejskim przy ul. Łaskiej 90.

– Analizowaliśmy różne budynki – przyznaje Konrad Pokora, prezydent miasta. – Obiekt na stadionie przy ul. Łaskiej 90 najlepiej spełnia jednak warunki konieczne do bezpiecznego obsłużenia dużej liczby mieszkańców, którzy zdecydują się przyjąć szczepionkę przeciwko koronawirusowi – dodaje. 

Dwupoziomowy budynek oddano do użytku w zeszłym roku. Są tu pokoje dla trenerów i sędziów, przebieralnie, łazienki i toalety. Dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok mieści się parking i przystanki komunikacji miejskiej. – Punkt szczepień zorganizujemy na parterze tak, aby nie utrudniał funkcjonowania sportowcom. Pomieszczenia wymagają tylko minimalnych prac adaptacyjnych. Zrealizujemy je w przyszłym tygodniu – informuje Katarzyna Chwiałkowska, dyrektor Biura Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta. 

Punkt będzie gotowy na przyjęcie mieszkańców już 19 kwietnia br. Dokładna data otwarcia zostanie ustalona ze przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia, który rozdysponowuje szczepionki. O rozpoczęciu rejestracji i szczepień miasto poinformuje na swojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz za pośrednictwem mediów lokalnych. 

– Na początek będziemy mieli zdolność szczepienia około stu osób dziennie. Jeśli rząd zapowie zwiększenie dostaw szczepionek, nasz punkt będzie mógł obsłużyć większą liczbę mieszkańców – mówi Konrad Pokora. 

Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty. Na podstawie ankiety do szczepienia kwalifikować będą doświadczone pielęgniarki. Jeśli będą miały wątpliwości, skierują pacjenta do przychodni, gdzie szczepienie odbywać się będzie pod kontrolą lekarza. O porządek i bezpieczeństwo oczekujących zadba pracownik administracyjny stadionu i strażnicy miejscy.

Miasto organizuje też dojazd do i z punktów szczepień osobom niepełnosprawnym, które mają znaczne trudności w samodzielnym poruszaniu się (osoby z grupą inwalidzką R i N). Zgłoszenia przyjmują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Centrum Opieki Socjalnej pod numerem telefonu 510 507 403 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Drugi Punkt Szczepień Masowych w Zduńskiej Woli organizuje Starostwo Powiatowe.

Inne artykuły

Przejdź do treści