»

MAKSY MILA 2018

Michał Pawłowski z Teresina i Anna Zalewska ze Zduńskiej Woli triumfatorami Międzynarodowego Biegu Ulicznego ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego MAKSY MILA 2018. Bieg w tym roku odbył się ulicami Zduńskiej Woli, a start i meta miały miejsce przed domem urodzin świętego.

W biegu udział wzięło 71 zawodników. Trasa liczyła 16 km 670 metrów, co jest nawiązaniem do numeru obozowego patrona naszego miasta z KL Auschwitz – 16670. Mimo że to nietypowy dystans dla zawodów biegowych, to trasa, staraniem stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Zduńska Wola uzyskała atest i prowadzono elektroniczny pomiar czasu.

W kategorii mężczyzn wygrał Michał Pawłowski z Teresina, jednej z gmin członkowskich Związku Gmin  Związanych z Życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Drugie miejsce na mecie zajął Przemysław Balcerzak z grupy Rajsport Active, a trzecie zduńskowolanin Marcin Cichowicz.

Wśród kobiet najszybsza była Anna Zalewska z grupy BBL Zduńska Wola, drugie miejsce zajęła Oliwia Rachwalak, również ze Zduńskiej Woli, a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Kulawiecka – Mikołajczyk, reprezentująca OSP Janiszewice.

Organizatorem Biegu jest Związek Gmin  Związanych z Życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w realizacji przedsięwzięcia od strony technicznej Miastu Zduńska Wola pomagało Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Zduńska Wola.