Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z powiatu zduńskowolskiego uczestniczyli w konkursach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 10 w Zduńskiej Woli. Dzieci ryzowały w VII Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy, w którym trzeba wykazać się umiejętnościami praktycznymi oraz IV Powiatowym Konkursie Plastycznym „Pierwsza pomoc – umiem to”. Laureaci odebrali nagrody we wtorek, 19 maja.
Laureatami VII Powiatowego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy są:
- I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czechach w składzie: Zofia Krystkiewicz i Ligia Grzeszczakowska pod opieką Katarzyny Kuldy.
- I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zapolicach w składzie: Filip Ratajczyk i Tomasz Szewczyk pod opieką Katarzyny Strzelczyk.
- II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Zduńskiej Woli, w składzie: Marta Banachowska i Martyna Narciniak pod opieką Katarzyny Nowak.
- III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli, w składzie: Kalina Gwardecka i Lena Kaleta pod opieką Marcina Nawrockiego.
Laureatami IV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Pierwsza Pomoc – Umiem To” są:
- I miejsce: Joanna Wilkus – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zduńskiej Woli – opiekun Elżbieta Szczepaniak
- II miejsce: – Agnieszka Kowalska – Szkoła Podstawowa w Zapolicach – opiekun Katarzyna Strzelczyk
- III miejsce: – Hanna Piątek – Szkoła Podstawowa nr 9 opiekun Agnieszka Hechłacz
Nagrody przyznała komisja konkursowa w składzie: Sylwester Sobczak, Julita Adamska, Justyna Glądała, Anna Reszka i Justyna Glinkowska.









