Logo Miasta Zduńska Wola

Kultura z grantem

Międzypokoleniowe warsztaty z kultury ludowej. Miejski Dom Kultury został doceniony przez Narodowe Centrum Kultury

Zduńska Wola znalazła się w gronie trzystu miast, które zorganizują wyjazdowe warsztaty z kultury ludowej. Podczas nich uczestnicy poznają różnorodne techniki artystyczne i rzemieślnicze charakterystyczne dla regionu sieradzkiego, łowickiego oraz zduńskowolskiego. Na ten cel MDK pozyskał 36 tys zł z Narodowego Centrum Kultury.

– Uczestnicy odkryją piękno i  wartość naszej kultury. Wezmą udział zarówno w warsztatach stacjonarnych inspirowanych kulturą ludową, (m.in. zielarskich, rękodzielniczych, muzycznych, wokalnych, tanecznych, literackich, ruchowych), jak i terenowych (wyjadą do skansenów, izb regionalnych, muzeum etnograficznego). Nie zabraknie również atrakcji dla całych rodzin  – wyjaśnia Wioletta Jagiełło z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli.

Projekt „Etno warsztaty łowickie, sieradzkie, nasze zduńskowolskie” zostanie sfinansowany z programu EtnoPolska. Jego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. Program zakłada preferencje dla zadań realizowanych w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców. Wspiera on unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, wpływające w istotny sposób na wzrost kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach o utrudnionym dostępie do dóbr kultury.

 

Inne artykuły

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści