Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

„Królestwo Kobiet” w Ratuszu

Premierę widowiska taneczno-wokalnego ,,Królestwo Kobiet” mogła oglądać publiczność w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Koncert odbył się w czwartek, 6 czerwca.

„Królestwo Kobiet” to widowisko przygotowane przez wokalistów Miejskiego Domu Kultury oraz tancerzy Studio Tańca Gossip. Zaprezentowali się podczas premierowego spektaklu w czwartek, 6 czerwca, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Spektakl był przygotowywany od siedmiu miesięcy.

Na scenie pojawiło się ponad stu dwudziestu tancerzy i osiem wokalistek. Usłyszeliśmy takie utwory jak: „Być kobietą”, „Wanna be”, ,,Na językach”, „Mamma Mia” czy „Shallow” w wykonaniu zespołu „Rezozonas” w składzie: Marta Jachowicz, Ewa Jakubowiak, Olga Lorenc, Paulina Pacholak, Magdalena Pietrzak, Patrycja Piotrowska i Joanna Turkiewicz. Gościnnie z „Rezonansem” zaśpiewała także wokalistka MDK i tancerka Studia Gossip – Amelia Pacholak.

Zobaczyliśmy układy taneczne w choreografii przygotowanej przez Izabelę Wartalską, Weronikę Bogusławską-Bartczak, Martę Jachowicz i Piotra Chojnackiego.

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści