Logo Miasta Zduńska Wola

Kręcimy kilometry dla Zduńskiej Woli. Rowerowy rajd w niedzielę

Rajd rowerowy "Rowerowa stolica Polski - Zduńska Wola" zostanie zorganizowany w niedzielę, 11 czerwca. Można przejechać się na wycieczkę z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli i przy okazji nakręcić kilometry w rywalizacji miast.

Rajd rowerowy organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Można wziąć w nim udział w niedzielę, 11 czerwca. Zbiórka uczestników rajdu od godz. 8.45 na parkingu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, ul. Tadeusza Kobusiewicza 2/18. MOSiR planuje odjazd o godz. 9.

W rajdzie mogą wziąć udział osoby z zainstalowaną i włączoną w trakcie rajdu aplikacją „Aktywne miasta”.

Rajd Rowerowy „Rowerowa Stolica Polski – Zduńska Wola” będzie miał dwie trasy dla dwóch grup: na dystansie 20 km oraz 40 km. Każda grupa będzie miała swojego opiekuna.  Prowadzony będzie w tempie dostosowanym do możliwości uczestników. W rajdzie planuje się udział do 100 osób. Na zakończenie imprezy około godz. 13 planowane jest ognisko z kiełbaskami na terenie MOSiR.

Kilometry dla Zduńskiej Woli można kręcić do 30 czerwca. Trwa rywalizacja, w której można uczestniczyć,  używając aplikacji „Aktywne Miasta”. Jest dostępna zarówno w App Store dla systemu iOS, jak i w Google Play dla urządzeń z systemem Android.

W rywalizacja Zduńskiej Woli o tytuł  „Rowerowej stolicy Polski”  liczyć będą się aktywności  „jazda na rowerze” oraz „kolarstwo” wykonane przez zarejestrowanych uczestników.

Mieszkańcy Zduńskiej Woli mogą podczas rywalizacji korzystać z systemu rowerów miejskich.

Jak wziąć udział w rywalizacji „Rowerowa stolica Polski”?

Kręcić kilometry dla Zduńskiej Woli mogą osoby, które pobrały i zainstalowały bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i zaakceptowały regulamin aplikacji.  Trzeba dokonać rejestracji uczestnika, a następnie w zakładce „Rywalizacje” kliknąć „Rywalizacja dla miast” i wybrać Zduńską Wolę. Kolejno dołączyć trzeba do rywalizacji ogólnej  lub w ramach instytucji, na przykład szkoły, a następnie do grupy.

Dla Zduńskiej Woli można jeździć w dowolnym zakątku świata. Wybór nie jest uzależniony od miejsca, w którym dokonywane są przejazdy. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju również może przystąpić do projektu wybierając Zduńską Wolę, jako organizatora lokalnego.

Wyniki wraz ze statystykami na bieżąco będą publikowane zarówno na stronie internetowej www.aktywne.miasta.pl , jak i w aplikacji „Aktywne Miasta”.

Puchar dla miasta,  nagrody indywidualne dla mieszkańców

Zwycięskie miasto w klasyfikacji ogólnej, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Nagrody będą także w klasyfikacji lokalnej dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek. W Zduńskiej Woli  nagrody funduje Gatta.

Rywalizacja ma na celu propagowanie aktywnego trybu życia oraz promocję turystyki rowerowej, jak również jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city.

Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiego projektu jest Bydgoszcz. Do rywalizacji dołączyło 56 miast z całej Polski: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn – Koźle, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Legnica, Leszno, Łomża, Metropolia Bydgoszcz, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Piekary Śląskie, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienne, Skierniewice, Słupsk, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra, Żory, Żyrardów.

Kontakt do koordynatora projektu: tel.: 43 825 02 34, e-mail: promocja@zdunskawola.pl

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści